Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Henryka Wieczorka

W sobotę 16 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele Mszę Świętą dziękczynną z okazji 50-lecia przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa odprawił Ks. Henryk Wieczorek, Wikariusz w Stolarzowicach w latach 1967 - 1971.

Urodzony w 1939 roku w Lublińcu większość młodzieńczego życia spędził jednak w Fosowskim, gdzie jego ojciec otrzymał posadę kierownika wagonowni. Po zdaniu matury w 1957 roku w Zawadzkiem rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Święcenia Kapłańskie otrzymał w 1962 roku i został skierowany na swoją pierwsza posługę do Skorogoszczy. Później był wikariuszem w Opolu Nowej Wsi Królewskiej, w Zabrzu w parafii pw. Św. Franciszka. Stamtąd trafił do Stolarzowic. W naszej parafii przebywał cztery lata od 1967 roku do 1971. Stąd został przeniesiony do Raciborza do parafii pw. Najśw. Serca Jezusowego. Od 1975 roku pracował  w różnych parafiach w Niemczech. Ostatnią jego placówką była parafia pw. Św. Klemensa w Rheda - Wiedenbrick. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Bad Sassendorf i pomaga w różnych parafiach w Dekanacie. 'Szczególnie  cieszy mnie, że mogę jako duszpasterz pomagać ks. Waldemarowi Kolotzek, pochodzącemu ze Stolarzowic proboszczowi w Anröchte, dużej parafii wskład której wchodzi pięc kościołów i sześć kaplic.' W 1998 roku ks. Henryk obronił pracę doktorską o encyklikach Papieża Jana Pawła II. Jego dewizą życiową jest zdanie św. Jana Vianney, proboszcza z Ars, który zmierzając do powierzonej mu parafii powiedział do spotkanego w drodze chłopca: 'Pokaż mi drogę do Ars, a ja ci pokaże drogę do nieba'. To jest zadanie każdego kapłana i duszpasterza.