1.

Dobremu Bogu dziękujemy dziś za naszą świątynię, w której obdarza nas swoimi łaskami, dziękujemy też za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów, za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego jej wyglądu oraz kapłanów i siostry zakonne, którzy posługiwali w naszej wspólnocie parafialnej.

Wszystkie słowa wdzięczności za dobroć i miłość Bożą względem nas włączmy we wspólny śpiew: „Te Deum Laudamus”.

O godz. 11:00 uroczysta msza św., a o godz. 15:30 nieszpory kiermaszowe. Po nich w ogrodzie farskiego czeka kiermaszowa niespodzianka. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

Dziś o godz. 19:00 kolejne wieczorne spotkanie u boku św. Józefa, które poprowadzi o. Atanazy Kolanko, franciszkanin z Góry św. Anny. Zapraszamy młodzieńców, ojców, mężów i dziadków.

2.

W tym tygodniu:

• we wtorek o godz. 7:00 msza św. przez wstawiennictwo św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań (intencja ofiarowana z ofiar ze skarbonki);

• o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za żyjących. Prośby i podziękowania (na przygotowanych kartkach) można składać w skarbonce przy ołtarzu Matki Bożej, w zakrystii oraz w skrzynce modlitw na internetowej stronie parafialnej;

• w czwartek o godz. 16:30 msza św. szkolna - zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Udział we Mszy św. szkolnej jest jednym z elementów przygotowania do Komunii;

• po wieczornej Mszy (ok. 18:40) w salce katechetycznej spotkanie grupy biblijnej;

• w sobotę o godz. 8:00 msza św. o dar rady i mądrości podczas wyborów we Franciszkańskim Zakonie Świeckich;

• wznawia swoje próby nasz chór parafialny, które odbywają się w piątki o godz. 18:30 w salce. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe osoby zainteresowane wspólnym śpiewem;

• w sobotę o godz. 9:00 w salce spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami;

• o godz. 10:00 w salce spotkanie scholi parafialnej. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zachęcamy;

• od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty;

• w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12:30 świętować będą jubilaci, którzy w 1970 i 1971 roku, przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej w naszym kościele;

• tradycyjnie w przyszłą niedzielę (26 września) o godz. 16:00 msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego i błogosławieństwem rocznych dzieci;

• również w przyszłą niedziele odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we mszy św.

3.

Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że w pierwszą niedzielę października (03.10.2021) o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji dzieci i rodziców. Zostaną wówczas poświęcone różańce, a po mszy odbędzie się spotkanie z krawcową.

4.

Dziś trzecia niedziela miesiąca, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby parafii. Przeznaczona będzie na spłacenie płatności remontu grobów księży proboszczów na cmentarzu.

„BÓG ZAPŁAĆ” wszystkim, którzy składają ofiary. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia do podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym za 2020 rok (przy rozliczeniu podatkowym od stycznia do kwietnia 2021 roku).

Msza święta w intencji parafian, dobrodziejów, darczyńców i wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarą wspierają naszą parafię zostanie odprawiona w środę o godz. 7:00.

5.

Wychodząc z kościoła, można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz aktualne ogłoszenia i intencje parafialne.