1.

Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień dla tego miejsca - naszego parafialnego wieczernika i całej naszej wspólnoty.

Szczególnym znakiem wypełnienia słów Chrystusa: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata” jest Boża obecność w naszej świątyni. „Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, nieustannie Cię wychwalają” Ps 84,5.

Dobremu Bogu dziękujmy za ten nasz wspólny dom, w którym obdarza nas swoimi łaskami, dziękujmy szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego jego wyglądu oraz kapłanów, którzy posługiwali w naszej wspólnocie parafialnej.

Wszystkie słowa wdzięczności za dobroć i miłość Bożą względem nas włączmy we wspólny śpiew: „Te Deum Laudamus”.

2.

Zapraszamy na kiermaszowe nieszpory o godz. 15:30, a po nich do farskiego ogrodu na wspólne parafialne świętowanie. Wystąpi m.in. Jacek Kierok oraz Kabaret Kafliki.

3.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominać będziemy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele pół godziny przed Maszą św. i w soboty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

4.

W czwartek o godz. 16:30 Msza św. szkolna dla dzieci, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I Komunii Świętej.

5.

Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów z kl. 8 odbędzie się w środę o godz. 18:00 w salce katechetycznej.

6.

Spotkanie formacyjno-modlitewne dla młodzieży odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w salce katechetycznej.

7.

Zachęcamy do nabycia pamiątek okolicznościowych związanych z rocznicą konsekracji kościoła.

8.

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „BÓG ZAPŁAĆ”. Podziękowania składamy za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła, za pomoc w pracach przy porządkowaniu i sprzątaniu zakrystii w trakcie trwania remontu i jego zakończeniu, za pomoc przygotowaniu miejsca świętowania kiermaszu kościoła w ogrodzie farskim oraz pomoc w przygotowaniach uroczystości dożynkowych.

9.

Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze polecamy rodzicom ranking wartościowych bajek animowanych dla najmłodszych dzieci.

10.

Życzymy spokojnej, rodzinnej niedzieli oraz wszelkiego błogosławieństwa.