1.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.

2.

Dziś o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych oraz całą służbę liturgiczną (Marianki, Lektorów, Ministrantów).

3.

Dzisiaj o godz. 17:00 w salce katechetycznej kolejny cykl nauk przedmałżeńskich wymaganych do przyjęcia sakramentu Małżeństwa.

4.

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy modlić się w intencji cieśli, stolarzy, za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania oraz za wszystkich Józefów i Józefy.

Po Mszy św. serdecznie zapraszamy na poczęstunek do salki katechetycznej.

5.

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez kandydatów naszej parafii odbędzie się w piątek o godz. 16:00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup Gerard Kusz.

Spotkania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w tym tygodniu w następujące dni:

• uczniowie z kl. 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum mają spotkanie w kościele w poniedziałek o godz. 17:00
  • próba generalna ze świadkami połączona ze Spowiedzią Świętą w środę o 17:30

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza rodziny bierzmowanych, serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. W związku z uroczystością nie będzie w piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

6.

W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której będzie okazja do Sakramentu Pokuty.

7.

Dziś trzecia niedziela miesiąca – kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii i na jej utrzymanie. „BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary.

Za tydzień kolekta na pomoc dla dzieci w Afryce (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).

8.

Dziewczyny, które chciałyby należeć do grona Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11:00 do salki katechetycznej. Spotkanie będzie połączone z warsztatami plastycznymi.

9.

W niedzielę 31 marca o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie zainteresowanych przygotowaniami uroczystości 50-lecia rocznicy Komunii Świętej.

10.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in.: o nowoczesnych formach jałmużny. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „Caritas”.

11.

Życzymy owocnego Wielkiego Postu – czasu przemiany życia i powrotu do Pana.