1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu - w tradycji Kościoła zakrywa się krzyże.

W tym roku nie będzie tego widać w kościołach, natomiast… w każdym domu mamy krzyż - duży, mały, malutki. Zróbmy więc dla niego specjalne miejsce - może lepiej na te dni do Wielkiego Piątku zdjąć go ze ściany i przybliżyć do rzeczywistości „stołu” rodzinnego?!

1. Zasłońmy krzyż (razem, rodzinnie, przy wieczornej modlitwie) - wiemy, co na tym krzyżu się dokonało.

Niech ta zasłona będzie zachętą do przygotowań, by w Wielki Piątek wspólnie, rodzinnie odsłonić go. Wtedy bowiem gdy czytać będziemy w domach opis męki Pańskiej nasze zmysły inaczej będą się koncentrować, by współodczuwać. Te zasłony to trochę jak „post” dla oczu, by oczy serca wyostrzyły swoje spojrzenie.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek dziękujmy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy

w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

• w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
  • w sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą obecną codzienność.

1. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaskiszczególnie w intencji wszystkich chorych, osób
    w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii
    . Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, na mocy dekretu Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, odwołane zostają Msze św. i nabożeństwa we wszystkich kościołach Diecezji Gliwickiej. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. oraz
    o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

1. Zaplanowane na dany dzień intencje mszalne są odprawiane danego dnia przez nas kapłanów w czasie mszy świętych bez udziału wiernych (sine populo).

Codziennie sprawowana jest msza św. za chorych, służbę zdrowia i walczących z epidemią, o jej powstrzymanie i zakończenie.

1. INFORMACJA DLA DZIECI I-KOMUNIJNYCH I ICH RODZICÓW!!!

Wobec coraz częściej zadawanych pytań dotyczących Uroczystości I Komunii św. która zaplanowana jest
w naszej Parafii na dzień 10 maja 2020 informujemy,
że na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi czy się odbędzie, czy też nie. Wiadomo, że zarówno rodzice jak i my kapłani, chcielibyśmy, aby dzieci mogły w tym terminie przyjąć Pana Jezusa, ale jesteśmy świadomi powagi sytuacji związanej z panującą epidemią. Na pewno będziemy stosować się do wszystkich zaleceń zarówno władz państwowych, jak i kościelnych. Można jednak przewidywać, że I Komunia św. będzie możliwa dopiero po przywróceniu nauki w szkole i po konsultacjach z rodzicami, które wtedy zostaną podjęte.

1. Składamy serdeczne „BÓG ZAPLAĆ” za ofiary wpłacane na konto parafialne jak również złożone

w kancelarii lub osobiście.

1. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za materialne dobro naszej wspólnoty, którą tworzymy i którą jest kościół. Z powodu braku możliwości złożenia ofiary w kościele można składać ofiary czy to w formie przelewu bankowego na konto parafialne: 63 1050 1230 1000 0023 2271 0027, czy po ustąpieniu zagrożenia epidemicznego w dowolnej formie.

Od zawsze kościół – parafia żyła i żyje z Waszych ofiar i wszystko w naszej parafii funkcjonuje dzięki Waszej wielkiej ofiarności. Wielkie Wam serdecznie „BÓG ZAPŁĆ”.