1.

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

2.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 na koncert kolęd w wykonaniu trzech chórów: parafialnego z Góry św. Anny, z Parafii Św. Gerarda w Starych Gliwicach i naszego chóru parafialnego.

3.

Od jutra rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w ciągu roku liturgicznego. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

4.

W czwartek, 17 stycznia, rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem: „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!” W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

5.

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

6.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na wspólny koncert kolęd w wykonaniu parafialnej orkiestry dętej z Grzybowic oraz orkiestry dętej z Bargłówki.
Podczas wspólnego kolędowania będzie można złożyć dobrowolne datki na budowę nowego kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach i otrzymać pamiątkowy kalendarz-cegielkę.
O godz. 18:00 w kościele Trójcy Świętej w Bytomiu odbędzie się V Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. W programie znajdą się polskie i obcojęzyczne kolędy i pastorałki, a także tradycyjnie wspólne kolędowanie. Wystąpią: Ewa Uryga, Jakub Herfort, Marcin Gad oraz chór gospel z Kluczborka i wielu solistów.

7.

Trwają odwiedziony duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni: Ossolińskiego, Kościuszki, Planeta, Kofty 2P, Krzyżowa Góra, Dunikowskiego, Czecha, Wróbla, Damrota, Pl. Jana, Mieszka I.
Plan kolędy dostępny jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
Dodatkową kolędę w przyszłą niedzielę 20 stycznia można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
Kancelaria parafialna na czas odwiedzin kolędowych czynna jest w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 7:30-8:30.

8.

Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, a w nim między innymi artykuł: chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem?.

9.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. „ BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary.
Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu, dlatego kolekta będzie naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, jej utrzymanie. Intencje tę polecamy waszej życzliwości i ofiarności.

10.

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „BÓG ZAPŁAĆ”.

11.

Życzymy wszelkiego błogosławieństwa i dobra w nadchodzącym tygodniu.