1.

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2.

Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy dziś na godzinę 17:00 do salki katechetycznej.

3.

Powoli zbliża się czas, gdy piesza pielgrzymka rybnicka będzie tradycyjnie gościła na postoju obiadowym w naszej parafii na Górnikach (czwartek - 01 sierpnia).

Zwracamy się z gorącym apelem o Waszą staropolską gościnność, by nakarmić głodnych pielgrzymów.

4.

W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5.

XXII Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny odbędzie się w dniach od 15. do 20. lipca br. Szczegółowe informacje dotyczące programu, kosztów uczestnictwa i zapisów pod adresem internetowym Święta Młodzieży (swietomlodziezy.com) lub na profilu facebookowym.

6.

Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę (15-17 sierpnia).

Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapisy w kancelarii:

• Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach
  • oraz Parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach.

7.

W listopadzie (sobota-niedziela 09-10) planowana jest pielgrzymka do Warszawy organizowana

przez naszą parafię. Zapisy w kancelarii. Koszt 300zł.

8.

Dzisiaj kolekta przeznaczona na Instytucje Oświatowe Diecezji. „BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary.

Za tydzień - trzecia niedziela miesiąca - kolekta będzie naszym specjalnym darem na potrzeby parafii i jej utrzymanie a przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów renowacji i złocenia pozostałych kielichów i puszek przeznaczonych do przechowywania Najświętszego Sakramentu.

Intencje tą polecamy Waszej życzliwości i ofiarności.

9.

Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej

z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa.

10.

Wszystkim życzymy radosnego niedzielnego i wakacyjnego wypoczynku.