1.

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów Pisma Świętego.

2.

Dziś podczas mszy świętej o godz. 11:00, chcemy pamiętać o naszych parafianach i tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na przełomie stycznia i lutego 1945 roku - w wyniku działań wojennych śmierć poniosło wielu naszych parafian oraz walczących tutaj żołnierzy. Po zakończeniu działań militarnych od połowy lutego 1945 roku wywieziono do obozów pracy na wschodzie ponad tysiąc naszych parafian.

3.

O godz. 17:00 zapraszamy na ,,Niecodzienny Koncert Kolęd”, czyli festiwal kolędowy im. Łukasza Ząbka.

Wykonawcą koncertu będzie orkiestra kameralna Beskid SoundProject pod batutą Sebastiana Niemczyckiego.

Liczymy, że uda się jak najpiękniej przekazać Ewangelię o narodzinach Chrystusa, by wspólnie adorować Żłóbek i zaspokoić ucho poprzez najbardziej niecodzienne dźwięki.

4.

W tym tygodniu:

• w środę o godz. 7:00 msza św. w intencji parafian i wszystkich darczyńców naszej parafii;

• również w środę o godz. 7:00 msza św. do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań (intencja ofiarowana z ofiar ze skarbonki);

• w czwartek o godz. 18:30 spotkanie grupy biblijnej dla młodzieży;

• w sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty;

• w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego i błogosławieństwem rocznych dzieci;

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce katechetycznej o godz. 15:30.

5.

Zakończyliśmy msze święte kolędowe. Serdecznie dziękujemy:

• za udział we Mszach świętych połączonych z kolędowym błogosławieństwem rodzin;

• za wszystkie składane ofiary oraz za wpłaty dokonywane na konto bankowe parafii;

• w imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieci Maryi i scholi również dziękujemy za składane ofiary i słodkości.

Można to jeszcze uczynić dzisiaj i złożyć ofiary do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

Prosimy również o wypełnienie formularza „kartoteki parafialnej” który, można przekazać w kancelarii lub zakrystii. Do dziś dostarczono 440 kartotek a rodzin jest ok. 1630.

Wszystkich nowych mieszkańców i nowe rodziny naszej parafii oraz tych, którzy to jeszcze nie uczynili, bardzo prosimy o wypełnienie kartoteki parafialnej.

6.

W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie o. Dominik Ochlak, duszpasterz młodzieży, który przybliży nam działalność Festiwalu Życia, opowie o Wolontariacie Misyjnym oraz innych inicjatywach przygotowywanych w Centrum Młodzieży w Kokotku. Przy wyjściu z kościoła można będzie nabyć materiały i wesprzeć to dzieło materialnie.

8.

Dziś kolekta kolędowa, która jest wsparciem planowanych działań gospodarczych na gruntowną termomodernizację salki katechetycznej i konieczny remont toalet.

Wyrażamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Dziękujemy za przelewy na parafialne konto bankowe (takie ofiary, opisane adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku).

Msza św. w intencji parafian i wszystkich darczyńców naszego kościoła i parafii zostanie odprawiona w środę o godz. 7:00.

9.

W Niedzielę Słowa Bożego szczególnie zachęcamy do kupienia „Gościa Niedzielnego”, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki, jak to robić. Cena Gościa wynosi 8 zł.