1.

Dziś - Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

Pragniemy szczególnie modlić się za tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny, polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i wszystkie jej trudne sprawy.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarkę Magdalenę Fiec posługującą w Etiopii.

2.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla dziewczyn z kl. 3 gimnazjum odbędzie się w czwartek o 18:30.

3.

Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Pamięci Ofiar wojen (Volkstrauertag).

Msza Święta - Suma zostanie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych parafian, cywili i żołnierzy, ofiar wojen światowych, ofiar nazistowskich i stalinowskich zbrodni, ofiar sowieckich obozów pracy przymusowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Po Mszy Świętej i modlitwie przy pomniku przy kościele odbędzie się w salce parafialnej prezentacja multimedialna. Szczegółowy program znajduje się w gablotce.

Jest organizowany wyjazd autokarowy do Toszka, do byłego obozu NKWD. Zapisy u p. Makowskiego (numer telefonu na plakacie).

4.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy jak dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów.

5.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Oświatowy.

Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu, dlatego kolekta będzie naszym specjalnym darem na potrzeby Parafii i jej utrzymania – zwłaszcza na zakup opału.

Intencję polecamy waszej życzliwości i ofiarności, a za wszelką pomoc składamy „BOG ZAPŁAĆ!”.

6.

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „BÓG ZAPŁAĆ”.

Dziękujemy Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

7.

Niech Pan Jezus otacza nas swoją opieką i rozpoczynający się tydzień.

8.

Wszystkie informacje można znaleźć na parafialnej stronie internetowej www.parafiastolarzowice.pl