1.

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego na zgromadzonych w Wieczerniku jest kolejnym dowodem miłości Boga do grzesznej ludzkości. Prośmy Pana podczas Eucharystii, aby obdarzył nas miłością, radością, pokojem, cierpliwością, uprzejmością, dobrocią, wiernością, łagodnością i opanowaniem. Obdarzeni tymi darami miejmy odwagę świadczyć o swojej przynależności do Zmartwychwstałego Jezusa.

Dzisiaj dzieci z klas IV obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 11:00 Msza św. za nich, ich rodziców, rodzeństwo i rodziców chrzestnych oraz zaproszonych gości.

Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.

2.

Jutro zwracać się będziemy w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 7:00, 9:00 (w intencji rolników, ogrodników i działkowców z prośbą o Boże błogosławieństwo w ich pracy i o dobre tegoroczne urodzaje) oraz o godz. 18:00.

W naszym dekanacie w parafii NMP Matki Kościoła w Zabrzu Helence uroczystość odpustowa. Suma o godz. 18:00.

W tym dniu kancelaria będzie nieczynna!

3.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego dnia o godz. 17:30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, a dziś o 15:30.

Przypominamy, że za udział w nabożeństwach zabieramy patyczek, na którym robimy kwiaty. Z zebranych kwiatów, na koniec maja, wykonamy duży bukiet dla Maryi i umieścimy je, jako wotum, przed ołtarzem Matki Bożej.

4.

W tym tygodniu:

• Msza św. zbiorowa za żyjących we wtorek o godz. 18:00 Prośby i podziękowania (na przygotowanych kartkach) można składać w skarbonce przy ołtarzu Matki Bożej, w zakrystii oraz w skrzynce modlitw na internetowej stronie parafialnej;
  • spotkanie Grupy Biblijnej w środę, w salce katechetycznej, o godz. 18:45;
  • W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

Msza szkolno-rodzinna w czwartek, o godz. 18:00 – dla uczniów szkół podstawowych wraz z rodzinami;

Po Mszy św. zapraszamy na ostatni Kongresowy Wieczór Eucharystyczny w parafii. Tym razem będzie to projekcja wyjątkowego filmu dokumentalnego o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii. Zdjęcia do ekranizacji były robione na pięciu kontynentach. Muzykę skomponował Michał Lorenc, a głosu użyczył Marcin Dorociński. Tytuł dokumentu, którego główną postacią jest Jezus Chrystus w postaciach Chleba i Wina brzmi „Ja Jestem”, bo to w Najświętszym Sakramencie Jezus jest namacalnie obecny cały czas pośród nas;

• próba chóru w salce katechetycznej, w piątek, o godz. 19:00;
  • próba scholi w salce katechetycznej, w sobotę, o godz. 10:00;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00;
  • w przyszłą niedzielę o godz. 9:00 Msza św. w intencji parafian;
  • podczas Mszy św. o godz. 11:00, świętować będą jubilaci, którzy 26. maja w 1974 roku przystąpili do I Komunii Świętej w naszym kościele. Otoczmy czcigodnych jubilatów serdeczną modlitwą;
  • również w przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach; żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Msza św. w ich intencji o godz. 16:00;

Po Mszy św., o godz. 17:00, zapraszamy mamy oraz wszystkich parafian na Koncert w wykonaniu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Sośnicowice i solistów. Szczegóły na plakacie.

5.

Zakończyliśmy w naszej parafii tegoroczną uroczystość I Komunii Św. Dziękujemy dzieciom, ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania i organizację tej uroczystości oraz za udział w piątkowej pielgrzymce do Sanktuarium św. Jacka.

6.

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa będzie obchodzona 30 maja, (czwartek). Zachęcamy do pomocy w przygotowaniu jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy i ich przygotowanie. Zachęcamy parafian mieszkających przy ulicy trasy procesji o udekorowanie okien i domów. Niech będzie to wyraz naszej miłości do Jezusa, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Eucharystyczne symbole pomocne w udekorowaniu można nabyć po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.

7.

Zachęcamy rodziny naszej parafii do przygotowania i współorganizowania Pikniku Rodzinnego, który planujemy w niedzielę 16 czerwca. W tym roku będzie miał formułę Gry Terenowej. Chętnych rodziców, którzy mogą pomóc przy organizacji zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej w sobotę (25 maja), po Mszy św. wieczornej.

8.

Dziś, trzecia niedziela miesiąca, kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii, szczególnie na trwające prace przy renowacji już odnowionej figury Chrystusa Króla oraz Piety – figury i jej podstawy. Intencje te polecamy Waszej życzliwości i ofiarności.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary i za dokonywane przelewy na konto parafii, za zamawiane intencje mszalne, za troskę o naszą parafię. Numer parafialnego konta w banku: 63 1050 1230 1000 0023 2271 0027.

9.

Szkoła Podstawowa nr 43 organizuje w sobotę (25 maja) Festyn pt. „Film Festiwal” z konkursem na najlepsze przebranie za postać bajkową i filmową. W programie występy uczniów i stoiska tematyczne. Szczegóły na plakacie.

10.

Dzisiaj, w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o Pier Giorgio Frassatim i jego Towarzystwie Ciemnych Typów. Jest też „Gość Extra”, w którym znajdziemy biografie Świętych Mam – cena 14 zł.