1.

 

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post przybierze wymiar pasyjny. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.

O godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!

3.

W tym tygodniu:

 • spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej w środę: o godz. 16:30 klasy III ze SP nr 43, o godz. 18:00 klasy III ze SP nr 47;

W ramach przygotowania do I-szej Komunii Św. bardzo prosimy, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w niedzielnej i szkolnej Mszy św.;

 • Msza Szkolno-Rodzinna połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek godz. 18:00. Zachęcamy, aby dzieci przyniosły Krzyże;
 • spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania (grupa chłopców) w czwartek po Drodze Krzyżowej dla dzieci, o godz. 19:00;
 • nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za zmarłych w piątek o godz. 17:00;
 • próba chóru po wieczornej Mszy św.;
 • próba scholi w sobotę, o godz. 10:00,
 • w pierwszą sobotę miesiąca, w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność i należących do Róż Żywego Różańca;
 • po rannej Mszy św. nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty od godz. 17:00.

 

4.

 

Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 11:00. Rozpoczęcie przy grocie Matki Bożej.

5.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian, których można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii odbędą się w Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, od godz. 10:00.

6.

Wychodząc z kościoła można jeszcze nabyć świąteczne świece wielkanocne. W przyszłą niedzielę dziewczęta z Grona Dzieci Maryi rozprowadzać będą wykonane przez siebie baranki, babki i ciastka wielkanocne, a panie ze Stowarzyszenia Stolarzowickich Gospodyń przygotowane palmy.

7.

Dziś kolekta przeznaczona na Diecezję i Seminarium Duchowne. „BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary.

8.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłych latach przekazali 1% podatku dla naszej Parafii!

W tym roku istnieje możliwość wsparcia Parafii przez przekazanie na jej rzecz 1,5% podatku.

9.

W miniony piątek, w wielu miejscowościach Polski, rozpoczęła się tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W rejonie Bytom-Miechowice, do którego należy nasza parafia, EDK wyruszy w piątek, 31 marca. Msza św. na rozpoczęcie w kościele Bożego Ciała w Miechowicach o godz. 20:30. Do wyboru są dwie trasy. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do dołączenia i wyruszenia na EDK z naszego rejonu. Bliższe informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, tras, zapisów oraz rozważania do Drogi znajdziecie na stronie internetowej: www.edk.org.pl.

10.

Dzisiaj w:

 • „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego;
 • „Gość Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej;
 • „Małym Gościu” druga część miarki na Wielki Post i dlaczego Triduum Paschalne dotyczy każdego człowieka.

 

INTENCJE  RÓŻ  RÓŻAŃCOWYCH  NA KWIECIEŃ:

 • o łaskę dobrej spowiedzi przedświątecznej,
 • o dobre przygotowanie parafii do Świętych Dni Triduum Paschalnego,
 • o owocne przeżycie czasu Świąt Wielkanocnych,
 • o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.