1.

Dziś Bożej Opatrzności jubilaci, którzy 50 lat temu w naszym kościele przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, dziękują za sakrament Eucharystii, spowiedzi Świętej, dziękują za rodziców, rodziców chrzestnych, katechetów i nauczycieli. Jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecali miłosierdziu Bożemu tych, którzy nie dożyli tego jubileuszu oraz zmarłych katechetów i nauczycieli.

2.

Również dzisiaj o. Jacek Mond, nasz parafianin, przeżywa swoją 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy mu Bożej opieki i orędownictwa Matki Bożej na dalsze lata kapłańskiej i zakonnej posługi.

3.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce. Drogie Mamy! Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza wam potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 15:00 odbędzie się koncert chóru i scholi parafialnej dedykowany naszym drogim, kochanym Mamom.

4.

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

5.

Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Zamiast nabożeństwa majowego będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Serdecznie zapraszamy rolników i parafian do licznego udziału w modlitwie, by prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleba dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

6.

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych:

• w naszym kościele w czwartek i piątek o godz. o 17:30
  • w kaplicy na cmentarzu w Górnikach od poniedziałku do piątku o godz. 17:00

7.

W piątek na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.

8.

W przyszłą niedzielę (2 czerwca) na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Mniejszości Narodowych. Wyjazd autokarem ze Stolarzowic. Koszt 20 zł.

9.

Zbiórka młodzieży udającej się na Spotkanie Młodych w Lednicy będzie miała miejsce na Placu Witkiewicza o północy z piątku na sobotę.

10.

W najbliższą sobotę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę o godz. 9:00. Dziewczynki, które chciałyby należeć do grona Dzieci Maryi zapraszamy również w sobotę na poranną Mszę, nabożeństwo pierwszosobotnie oraz spotkanie marianek.

11.

Czuwanie dla młodzieży (od kl. 7 szkoły podstawowej) odbędzie się w Miechowicach, w nocy z 7 na 8 czerwca (z piątku na sobotę). W programie czuwania m.in. koncert rapera – ks. Jakuba Bartczaka, nabożeństwo oraz liczne atrakcje. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina.

12.

„BÓG ZAPŁAĆ” za składane ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Świątynię Opatrzności Bożej.

13.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: W jaki sposób Matki świętych przyczyniły się do świętości swoich dzieci?

14.

Życzymy wszystkim spokojnej, rodzinnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu.