1.

Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.

Rozpoczął się czas przygotowania dzieci klas trzecich do Sakramentu Pokuty i Pierwszej Komunii

Świętej. Ważnym elementem tego przygotowania jest modlitwa, której uczy nas Matka Boska Różańcowa.

Miesiąc październik jest miesiącem poświeconym modlitwie różańcowej, dlatego jest to właściwy

moment aby dziś podczas Mszy Świętej o godz. 1600 wręczyć dzieciom poświęcony różaniec.

2.

W tym tygodniu:

• we wtorek o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Intencje (na przygotowanych kartkach) można składać w skarbonce przy ołtarzu Matki Bożej, w zakrystii oraz w skrzynce modlitw na internetowej stronie parafialnej;
  • w godz. 18:30 - 19:30 w zakrystii ministranckiej dyżur pełni doradca podatkowy p. Sławomir Kowalski;
  • w pierwszy czwartek od godz. 8:00 odwiedziny chorych i starszych parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej;
  • o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań (prowadzi Apostolat Margaretka);
  • o godz. 18:00 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Mszę Św. SZKOLNO-RODZINNĄ.

Ze względu na konferencję dekanalną księży naszego dekanatu spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zostaje odwołane;

• w pierwszy piątek o godz. 7:00 Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy własne i świata, a także za zmarłych i żyjących czcicieli NSPJ.

Po Mszy Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

• o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe (prowadzą Róże Różańcowe);
  • również w piątek w zakrystii ministranckiej spotkanie grupy biblijnej dla młodzieży i dorosłych (po wieczornej Mszy Świętej);
  • po wieczornej Mszy Świętej próba chóru. Zapraszamy osoby zainteresowane wspólnym śpiewem;
  • w sobotę o godz. 10:00 próba scholi parafialnej. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zachęcamy do udziału w spotkaniu.

3.

Nabożeństwa różańcowe:

• codziennie o godz. 17:15
  • w niedziele o godz. 15:15.

Codziennie rozdawane są obrazki, które należy wkleić do kalendarza różańcowego pt. „Matka Wielu Imion”.

Z naszego kościoła transmitowane jest nabożeństwo różańcowe dla tych, którzy nie mogą być w kościele.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że na czas października udziela się odpustu zupełnego odmawiającym różaniec (pięć dziesiątek połączonych z rozważaniem tajemnic różańcowych).

4.

Dziś kolekta przeznaczona na rozpoczęty remont salki i jego zaplecza.

Serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ" za złożone ofiary oraz przekazywane przelewami bankowymi.

Msza Święta w intencji parafian, dobrodziejów i wszystkich, którzy wspierają rozpoczęty gruntowny remont salki katechetycznej i jej zaplecza jest sprawowana dziś podczas Mszy Św. o godz. 7:00.

5.

Wychodząc z kościoła, można nabyć dodatkowy numer „Gościa Extra” w cenie 12 zł. poświęcony św. Faustynie, „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in. wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie i „Małego Gościa Niedzielnego” oraz aktualne ogłoszenia i intencje parafialne.

INTENCJE DLA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH NA PAŹDZIERNIK:

• o pokój na Ukrainie, w naszej ojczyźnie, Europie i na świecie;
  • o nawrócenie Rosji;
  • za grupy i wspólnoty parafialne;
  • za kapłanów posługujących i pochodzących z naszej parafii, za siostry zakonne, o Jacka, za kandydatów do święceń: Rafała i Marka;
  • o Boże błogosławieństwo w pracach remontowych salek katechetycznych i jej zaplecza.