Cel: podtrzymywanie śpiewu całego ludu podczas liturgii
Prowadząca: p. Ewa Komandzik
Spotkania: sobota godz. 10.00

 

 

 

Zespół naszej scholi parafialnej liczy ponad 20 lat i należy do niej na dzień dzisiejszy około 40 osób. Naszą opiekunką jest pani Ewa Komandzik, z którą znakomicie się rozumiemy i współpracujemy. Cieszymy się, że możemy naszym śpiewem ubogacać i upiększać liturgię Mszy Świętych i nabożeństw w naszym Kościele. Również śpiewamy podczas ważnych uroczystości i świąt. Wykonujemy wiele koncertów we współpracy z chórem parafialnym, m.in. koncert kolęd, oraz nabożeństwo z okazji Dnia Matki.

Nasza schola śpiewa:
- podczas niedzielnej Mszy św. o godzinie 9.00,
- we czwartek podczas Mszy szkolnej o godzinie 16.30 - grupa młodsza,
- we czwartek podczas Mszy młodzieżowej o godzinie 18.00 - grupa starsza.

W zeszłym roku 21 maja po raz pierwszy braliśmy udział w Pierwszym Diecezjalnym Przeglądzie Schól Liturgicznych Diecezji Gliwickiej, gdzie zaśpiewaliśmy dwa obowiązkowe utwory: "Ave Verum" i "Błogosławieni, którzy zostali wezwani". Oprócz tego wykonaliśmy przygotowany przez nas utwór pt.: "Chleb pielgrzymów". Byliśmy najmłodszą a zarazem najliczniejszą grupą na tym spotkaniu i choć nie zajęliśmy żadnego miejsca to postanowiliśmy wziąć udział w kolejnej edycji.

p. Ewa Komandzik Próby scholii odbywają się, w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salce parafialnej, podczas których uczymy się nowych pieśni, a także doskonalimy sztukę śpiewania. Nasze sobotnie spotkania to nie tylko praca nad nowym repertuarem, ale także świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, albowiem na co dzień większość z nas uczęszcza do różnych szkół. W tym czasie nie tylko intensywnie pracujemy nad naszym talentem muzycznym, ale także nasza pani Ewa pokazuje nam jak wspaniale można bawić się muzyką i przy niej odpoczywać.
Jako reprezentantki scholi pragniemy zachęcić wszystkich chętnych oraz "początkujących śpiewaków" do wstąpienia do naszej grupy. Prosimy o zgłaszanie się u naszej organistki pani Ewy Komandzik.