Cel: oddawanie Bogu należnej chwały i podtrzymywanie śpiewu ludu Bożego podczas liturgii
Opiekun: p. Ewa Bujnowicz
Spotkania: sobota, godz. 10:00

Patroni i Orędownicy: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Święto Parafialne: wspomnienie liturgiczne patronki muzyki kościelnej (22. listopada)

Kto należy do Scholi Parafialnej?


Zespół Scholi Parafialnej liczy ponad 20 lat i należy do niej 18 osób. Opiekunem i prowadzącym Scholę jest nasza organistka. Osoby należące do zespołu swoimi umiejętnościami muzycznymi oraz talentami wokalnymi ubogacają śpiew podczas liturgii Mszy świętych i nabożeństw liturgicznych w naszym kościele. W piękno liturgii angażują się podczas wielu ważnych uroczystości i świąt. Wykonują także koncerty we współpracy z parafialnym chórem, m.in. koncert kolęd oraz nabożeństwo z okazji Dnia Matki. 

Schola Parafialna śpiewa podczas:
- niedzielnej Mszy św. o godzinie 9.00;
- oraz czwartkowej Mszy św. szkolno-rodzinnej o godzinie 18:00.

schola parafialnaDziewczęta należące do Scholi brały udział w Pierwszym Diecezjalnym Przeglądzie Schól Liturgicznych Diecezji Gliwickiej, gdzie zaśpiewały dwa obowiązkowe utwory: "Ave Verum" i "Błogosławieni, którzy zostali wezwani". Oprócz tego wykonały przygotowany przez siebie utwór pt.: "Chleb pielgrzymów". Były najmłodszą a zarazem najliczniejszą grupą na tym spotkaniu i choć nie zajęły żadnego miejsca to postanowiły wziąć udział w kolejnych edycjach przeglądu.

Próby Scholii odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 10.00 w salce parafialnej. Na próbach dziewczyny uczą się śpiewu pieśni kościelnych, a także doskonalą sztukę śpiewania. Podczas prób intensywnie pracują nad rozwijaniem swojego talentu muzycznego. Sobotnie spotkania to nie tylko praca nad nowym repertuarem, ale także świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu. Pani Ewa poprzez ćwiczenia i pracę nad tekstem muzycznym ukazuje swoim podopiecznym, jak wspaniale można bawić się muzyką i przy niej odpoczywać. 

Zapraszamy nowe osoby, które potrafią i lubią śpiewać, do wstąpienia w szeregi Parafialnej Scholi! Zgłoszenia przyjmuje nasza organistka!

Skład osobowy Scholi Parafialnej

Lista należących do Scholi osób (stan na dzień 01.09.2023 r.):

 1. Bialas Wiktoria
 2. Fatyga Natalia
 3. Globisz Martyna
 4. Janoszka Julia
 5. Kraus Agata
 6. Kraus Karolina
 7. Kensy Marta
 8. Lukosz Oliwia
 9. Mond Magdalena
 10. Mroncz Anastazja
 11. Mroncz Weronika
 12. Simon Zuzanna
 13. Stroka Kinga
 14. Szefer Wiktoria
 15. Wilk Alicja

 

Okolicznościowe spotkanie Scholi, z okazji Święta Patronalnego, 18. listopada 2023 r.

więcej