Letni wyjazd dla dzieci i młodzieży

Wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieci Maryi, scholi oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii odbędzie się w sierpniu.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Po raz pierwszy w naszej parafii miało miejsce rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Nastąpiło ono w niedzielę, 1 maja. Po uroczystym przejeździe ponad 200 motocykli ulicami parafii odbyła się Eucharystia, a po niej - na ogrodzie plebanijnym - festyn dla przybyłych motocyklistów i parafian.

Modlitwa w intencji strażaków

W niedzielę, 1 maja, odbyła się Msza Święta w intencji strażaków z OSP Górniki i OSP Stolarzowice. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Wieczorek, kapelan strażaków. Po liturgii miała miejsce modlitwa na cmentarzu, a następnie - już przy kościele - pobłogosławienie pojazdów strażackich.

Droga krzyżowa w żywym obrazie

W piątek, 1 kwietnia, w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo z komentarzami i przedstawieniem Męki Pana Jezusa w wykonaniu aktorów ze wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji z Tarnowskich Gór.

1% dla parafii

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
- w polu numer KRS podajemy: 0000283966
- w polu cel szczegółowy 1% podajemy: PARAFIA STOLARZOWICE;

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Ozdoby świąteczne

Grono Dzieci Maryi przygotowało własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Można je nabyć w niedzielę po każdej Mszy Świętej. Dobrowolne ofiary za ozdoby świąteczne zostaną przekazane na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej jako forma pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Na zdjęciach można zobaczyć pracę marianek.

Pomoc dla Ukrainy

W związku z wojną na terenie Ukrainy wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Jako wspólnota parafialna chcemy im pomóc.

Miasto na górze

"Nie może się ukryć miasto położone na górze" (Mt 5,14) - te słowa stanowią motto tegorocznych rekolekcji parafialnych przygotowujących do czasu wielkiego postu.