Spotkanie z misjonarką

W niedzielę, 11 listopada, gościliśmy w naszej parafii misjonarkę - p. Magdalenę Fiec z Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów.

Popołudniowe spotkanie z nią było okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej misjonarskiej pracy w Etiopii. Podczas spotkania można było zobaczyć prace wykonane przez mieszkańców tego kraju, skosztować ich przysmaki i poznać tajniki parzenia kawy.

Wszyscy święci

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Nasze myśli biegną ku rzeszom świętych i błogosławionych uwielbiających Boga w niebie. Nasze myśli kierujemy też ku bliskim zmarłym. Nawiedzamy cmentarze, modlimy się nad rodzinnymi grobami.

Dzień Dzieci Maryi

W sobotę, 20 października, w Parafii św. Krzyża w Miechowicach odbył się Dekanalny Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

XVIII Dzień Papieski

"... A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze..."

Pali się!!!

Na szczęście tego hasła nie usłyszeli strażacy w minioną sobotę, choć na terenie naszej parafii, a dokładnie przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach, było wiele wozów strażackich.

Maryjny miesiąc

Październik to miesiąc poświęcony Maryi. Jej wstawiennictwu zawierzamy nasze sprawy, sytuacje rodzinne i różne trudności. Czynimy to zwłaszcza poprzez modlitwę różańcową.

Kiermasz

Niedziela, 23 września, to rocznica poświęcenia naszej parafialnej świątyni.

Dożynki parafialne

Wrześniowa sobota minęła pod znakiem dziękczynienia za plony. W naszej parafii odbyły się dożynki.