Wprowadzenie na urząd proboszcza

W niedzielę, 9 września, podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 miało miejsce liturgiczne wprowadzenie ks. Stanisława Wiernego na urząd proboszcza Parafii pw. Chrystusa Króla.

Nowi Pasterze

Decyzją Biskupa Gliwickiego w dniu dzisiejszym posługę w naszej parafii rozpoczęli nowi duszpasterze.

Pożegnanie Księdza Proboszcza

Dzisiejszy dzień to szczególny dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi naszego Proboszcza ks. Eugeniusza Kozoka. Okazją do tej modlitwy wdzięczności stało się zakończenie Jego posługi w naszej parafii.

Matko Piekarska, Opiekunko Sławna

W niedzielę 5 sierpnia jak co roku wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Pielgrzymka Rybnicka w naszych progach

Sierpień, to tradycyjny czas pielgrzymek zmierzających do Jasnogórskiego Tronu Maryi - naszej Matki i Królowej. W piątek 3 sierpnia - jak co roku początkiem sierpnia - w progi naszej parafii zagościła 73 Pielgrzymka Rybnicka.

Oaza na Górze Błogosławieństw

Wakacje, to czas wypoczynku, ale nigdy nie może być to czas wypoczynku od Pana Boga - bo logicznie, nie może być wakacji od Miłości. A przecież Bóg jest miłością. Mogliśmy tego doświadczyć na rekolekcjach oazowych w Szczyrku.

Na górskich wakacyjnych szlakach

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas letnich wyjazdów urlopowych i wypoczynkowych. Wśród turystów znaleźli się także ministranci i Dzieci Maryi z naszej parafii pod wodzą księdza Sławka i pana Dominika Stolki.

Urodziny Księdza Proboszcza

Dzisiejszy dzień to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi naszego Proboszcza ks. Eugeniusza. Okazją do tej modlitwy wdzięczności jest kolejna rocznica Jego urodzin.

JESTEM! - Lednica 2018

„Jestem!” to hasło przewodnie tegorocznego XXII Spotkania Młodych, które w sobotę  2 czerwca odbyło się na Polach Lednickich. Wśród uczestników byli także młodzi reprezentanci naszej parafii, którym przewodził nasz wikariusz ks. Sławek Młodzik.

Nowi Ceremoniarze Liturgicznej Służby Ołtarza

Dziś w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbyła się promocja nowych animatorów i ceremoniarzy, której dokonał biskup Andrzej Iwanecki. Wśród nowych ceremoniarzy są w tym roku nasi dotychczasowi lektorzy: Marek Kempny i Paweł Kocybała