Wielki Post

Dziś obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie.

Adoracja przed Wielkim Postem

Rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.

Adoracja jest wielkim czasem łaski. Poświęćmy więc trochę swojego czasu, aby trwać przed Panem i ubogacać się Nim.

Plan Adoracji w poniedziałek i wtorek: (rozwiń)

Nasze wspólne kolędowanie

Kolędowanie to nie tylko popis wokalny, doznania estetyczne czy moment bozonarodzeniowej tkliwości i wzruszenia. Kolędowanie to także czas refleksji nad wielką tajemnicą Miłości Boga do człowieka, Miłości, dzięki której Przedwieczne Słowo Boga stało się Ciałem.

Pomoc trędowatym

Dzisiaj – w niedzielę 28 stycznia – w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

Aby byli jedno

Po raz kolejny przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku hasłem przewodnim są słowa zaczerpnięte ze Starego Testamentu - z Księgi Wyjścia: "Prawica Twoja wsławiła się mocą" (Wj 15, 6)

Jasełka

Wśród licznych tradycji związanych ze świętowaniem Bożego Narodzenia jest także to, że czas ten obfituje w śpiewy kolęd i inscenizacje Bożonarodzeniowe zwane Jasełkami. Jak co roku historią Betlejem podzieliły się z nami nasze przedszkolaki i dzieci z Domu Dziecka.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi.

Niedziela Chrztu Pańskiego - wezwani do świętości

Święto Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. Ewangelista opowiada, że kiedy Jezus przyjął chrzest razem z wieloma ludźmi, których przyciągnęło nauczanie Poprzednika, a potem się modlił, otworzyło się niebo i w postaci gołębicy zstąpił na Niego Duch Święty.

25 lat posługi biskupiej Biskupa Jana Kopca

W uroczystość Objawienia Pańskiego biskup gliwicki Jan Kopiec obchodził 25. rocznicę przyjęcia święceń biskupich Otrzymał je w dniu 6 stycznia 1993 roku w bazylice watykańskiej z rąk papieża Jana Pawła II.