Urodziny Księdza Proboszcza

Dzisiejszy dzień to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi naszego Proboszcza ks. Eugeniusza. Okazją do tej modlitwy wdzięczności jest kolejna rocznica Jego urodzin.

JESTEM! - Lednica 2018

„Jestem!” to hasło przewodnie tegorocznego XXII Spotkania Młodych, które w sobotę  2 czerwca odbyło się na Polach Lednickich. Wśród uczestników byli także młodzi reprezentanci naszej parafii, którym przewodził nasz wikariusz ks. Sławek Młodzik.

Nowi Ceremoniarze Liturgicznej Służby Ołtarza

Dziś w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbyła się promocja nowych animatorów i ceremoniarzy, której dokonał biskup Andrzej Iwanecki. Wśród nowych ceremoniarzy są w tym roku nasi dotychczasowi lektorzy: Marek Kempny i Paweł Kocybała

Boże Ciało

W czwartek 31 maja przy pięknej pogodzie jak co roku przeszliśmy ulicami naszej parafii z Najświętszym Sakramentem w uroczystej procesji Bożego Ciała. To był wyraz naszej wiary w to, że Chrystus jest rzeczywiście obecny wśród nas.

Z modlitwą i śpiewem do Maryi na Dzień Matki

W niedziele: 20 i 27 maja nabożeństwo majowe w naszej parafii przebiegało śpiewająco. Uwielbialiśmy Maryję – naszą Matkę kontemplując piękno modlitwy zawartej w śpiewie chóralnym ku czci Maryi.

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych

W sobotę 26 maja, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca uczestniczyły w pielgrzymce do gliwickiej Katerdy. Towarzyszył im nasz Ks. Proboszcz Eugeniusz Kozok.

Dzieci Maryi u Matki Pokornej w Rudach

W sobotę 26 maja – w Dniu Matki – nasze dziewczęta z Grona Dzieci Maryi pielgrzymowały do naszej najlepszej Matki – do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich.

Nasza Pani Fatimska - wypraszaj nam zdroje łask

Dziś przypada 101 rocznica rozpoczęcia objawień fatimskich. Przeżywając w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej  duchowo łączymy się więc z Fatimą i naszą modlitwą zanoszoną przez wstawiennictwo Maryi włączamy się w modlitwę zanoszoną w tym świętym miejscu przez ręce Maryi.