Niedziela Dobrego Pasterza

W Ewangelii dzisiejszej czwartej niedzieli wielkanocnej słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest naszym Dobrym Pasterzem!

Nasza Brać Górnicza na zabrzańskich uroczystościach

W zabrzańskiej kopalni Guido metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii, w ramach uroczystości podpisania deklaracji zgody wpisania Barbórki na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W wydarzeniu tym uczestniczyła także Brać Górnicza naszej parafii.

Weźmijcie Pismo Święte - Niedziela Biblijna

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” [Mk 16,15].  Te słowa Pana Jezusa z Markowej Ewangelii są nie tylko zaproszeniem dla nas, abyśmy na codzień karmili się Jego słowem, ale wezwaniem do tego, abyśmy sami poznawszy to słowo, dzielili się nim z innymi.

Miej miłosierdzie dla nas i całego świata

W jednym z objawień, jakie otrzymała święta siostra Faustyna Kowalska, Pan Jezus wyraził życzenie, aby Niedziela Biała była obchodzona również jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta bowiem zamyka faktycznie cykl naszego Odkupienia.

Konwent Wielkanocny

Co roku w czwartek w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego kapłani pracujący w jednym dekanacie spotykają się na konwencie wielkanocnym. W tym roku Konwent dekanatu Bytom Miechowice miał miejsce dzisiaj w naszej parafii.

Męka Naszego Pana Jezusa Chrystusa

Wielki Piątek jest dniem smutku i żałoby. Każda śmierć jest tragedią, cóż dopiero śmierć Syna Bożego, zamordowanego przez tych, dla których zbawienia tak wiele uczynił. Który tak wiele uczynił dla Ciebie i dla mnie...

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy

W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament jako Ofiarę i Komunię. Odprawił na oczach Apostołów pierwszą Mszę świętą i rozdał im eucharystyczny Chleb jako Komunię świętą. Po raz pierwszy Apostołowie usłyszeli wtedy: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje."

OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZEDŚWIĄTECZNEJ

Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.

Świętowanie Tajemnic Paschalnych nie rozpoczyna się bowiem w niedzielę Zmartwychwstania, ale już w Wielki Czwartek i do tego świętowania powinniśmy być już w pełni przygotowani duchowo.