Chór Bazylik św. Anny

Chór Bazyliki Św. Anny wystąpi z koncertem kolęd w naszym kościele w niedzielę (13.01.2019) o godz. 15:00.

Konkurs szopek

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej parafii "I Parafialny Konkurs Szopki Betlejemskiej". Do konkursu wystawiono szesnaście szopek betlejemskich.

Barbórka na drodze do UNESCO

Stolarzowickie obchody barbórkowe zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. To otwiera drogę, by wpisać to wydarzenie na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Barbórka jest obchodzona na Śląsku już od ponad 160 lat.

Śląski Bal Panamski

Śląski Bal Panamski to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przeniesiesz się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie poprzez wspólną modlitwę oraz bezalkoholową zabawę.

Dzieci Maryi miały swoje święto

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem Dzieci Maryi. To właśnie wtedy, każdego roku, grono marianek powierza swoje życie Niepokalanej Matce Pana. W ten dzień następuje również zmiana medalików, które noszą Dzieci Maryi.

Przyjdź, Panie Jezu!

Nowy rok liturgiczny rozpoczął się wraz z I Niedzielą Adwentu. Adwentowy czas jest okresem nie tylko przygotowującym na Święta Narodzenia Pańskiego, ale także na ponowne przyjście Chrystusa na ziemię - drugie Jego przyjście.

Odpust parafialny

Ostatnia niedziela roku liturgicznego to w naszej parafii uroczystość odpustowa. Naszą wdzięczność za wszystkie łaski i dobrodziejstwa wyraziliśmy Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, poprzez udział w Eucharystii.