Wycieczka do Krasiejowa

W sobotę, 18 września, dzieci i młodzież z naszej parafii udała się na wycieczkę do Krasiejowa - miejsca, gdzie zostały odkryte szczątki prehistorycznych zwierząt.

Dożynki parafialne

Serdecznie zapraszamy na dożynki parafialne, które odbędą się w niedzielę, 5 września.

Pielgrzymka na Bobrek

19 sierpnia przedstawiciele naszej parafii nawiedzili jubileuszowy kościół pw. Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku w związku z trwającym Rokiem św. Józefa. Termin zakończenia roku poświęconego Opiekunowi Pana Jezusa papież Franciszek wyznaczył na 8 grudnia 2021 roku.

Wyjazd dla dzieci i młodzieży

W dniach od 25 do 31 lipca odbył się wakacyjny wyjazd do Kotliny Kłodzkiej dla dzieci i młodzieży organizowany przez Fundację Młodzi na Progu. W tym wyjeździe uczestniczyła również młodzież z naszej parafii.

50 lat po I Komunii Świętej

W artykule zawarte są informacje dla osób, które w roku 1970 i 1971 przyjęły I Komunię Świętą w stolarzowickim kościele.

Uroczystości pogrzebowe

W imieniu mamy ks. Marcina Penkalli chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystościach pogrzebowych jej syna. Dziękujemy za obecność zarówno w piątek, jak i w sobotę. Dziękujemy pocztom sztandarowym i wszystkim parafianom za wasze modlitwy ofiarowane w intencji śp. ks. Marcina Penkalli.

Pogrzeb śp. ks. Marcina Penkalli

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w naszej parafii i w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy.

Eksporta będzie miała miejsce w piątek, 23 lipca, o godz. 19:00 w naszym kościele. Kazanie podczas Mszy Świętej wygłosi ks. Marian Krojenka, proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach. Po Mszy Świętej nastąpi modlitewne czuwanie przy trumnie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa odbędzie się w sobotę, 24 lipca, o godz. 10:00 w kościele w Zabrzu-Rokitnicy.

Prosimy poczty sztandarowe naszej parafii o udział w tych Mszach Świętych.

"Jestem w domu, jestem u Mamy"

Te słowa ks. Marcin Penkalla wypowiedział podczas ostatniego kazania na Wieczorze Fatimskim, kiedy wspominał swoją pielgrzymkę do Fatimy.

Z przykrością zawiadamiamy o jego śmierci.