Cel: oddawanie Bogu należnej chwały i ubogacanie liturgii utworami wielogłosowymi
Dyrygentka: p. Ewa Bujnowicz
Spotkania: piątek, godz. 19:00

Patroni i Orędownicy: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Święto Parafialne: wspomnienie liturgiczne patronki muzyki kościelnej (22. listopada)

Historia Chóru Parafialnego sięga przełomu roku 1934/35. Założył go śp. ks. proboszcz Jan Wycisk, który był jego pierwszym dyrygentem. W latach od 1935 do 1980 chórem dyrygowali między innymi: Franciszek Trzeja, Jan Sosalla, pan Ogiewa, Alfons Goebel oraz ks. proboszcz Bogusław Deyk.

Obecny kształt Chóru powstał w roku 1981, z inicjatywy pasjonata muzyki chóralnej ks. Piotra Klemensa, który po przejściu w 1984 r. do innej parafii, zostawił Chór w rękach swoich następców: Lilianny Czaja-Pyrlik oraz obecnej dyrygentki Ewy Bujnowicz.
Od roku 1995, z inicjatywy śp. ojca Teofila Wyleżoł, nasz Chór Parafialny wszedł w skład Chóru Bazyliki św. Anny na Górze św. Anny, który wówczas powstał z połączenia chórów czterech parafii: św. Anny z Góry św. Anny, św. Gerarda z Gliwic, Wszystkich Świętych również z Gliwic oraz naszej parafii. "Chór świętoański" powstał, by uświetniać swoim śpiewem uroczystości kościelne w Bazylice oraz Grocie na Górze św. Anny.

Chór wiele razy reprezentował naszą parafię w różnych miejscach naszego kraju, a także poza jego granicami:
  • 1996 - Niemcy - Bamberg, Bubenreuth, Hochstadt oraz Goerlitz, gdzie w ciągu ośmiu dni wykonaliśmy 23 koncerty w kościołach oraz w plenerze.
  • 1997 - Bawaria - Msza pontyfikalna w Katedrze Monachijskiej, Andexs - miejsce urodzenia św. Jadwigi, Altoetting, Mulfingen, Rotenburg, Hochstadt. W Annaberg - Buchholz zaśpiewaliśmy podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelickim jako pierwszy chór katolicki od czasów Reformacji.
  • 1998 - Austria - Wiedeń, Mariazel oraz Kahlenberg.
  • 1999 - Wadowice, Góra Kalwaria, Zakopane.
  • 2001 i 2003 - Górna Bawaria.
  • 2005 - Ukraina - Lwów, Zbaraż, Przemyślany.

Zespół chórowy ma w repertuarze utwory, obejmujące wszystkie okresy roku liturgicznego, którymi uświetnia uroczystości kościelne oraz różne jubileusze. Na dzień 30.06.2023 r. grupa chórzystów liczy 37 osób w "przedziale wiekowym" od młodzieży do seniorów. Wspólne próby odbywają się w salce katechetycznej, w piątki, o godz. 19:00.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych do zasilenia szeregów Chóru Parafialnego, abyśmy w przyszłości wspólnie wychwalali dobrego Boga naszym śpiewem.
Chętnych prosimy o zgłoszenie się u naszej pani organistki Ewy Bujnowicz.

"AD MAJOREM DEI GLORIAM..."

Skład osobowy Chóru Parafialnego pod batutą p. Ewy Bujnowicz

Lista osób należących do Chóru (stan na dzień 30.06.2023 r.):

SOPRANY

1. Bioly Gabriela