Z własnym krzyżem w Wielki Post...

Tegoroczny Wielki Post, będzie miał wyjątkowy charakter. Będzie czasem przygotowującym nas do beatyfikacji Jana Pawła II - to dobry moment na przypomnienie sobie Jego nauczania. Dla naszych dzieci, będzie zaś czasem ukochania krzyża - samemu wykonanego.

Nasze dzieci poproszone zostały przez Księży o wykonanie na Wielki Post krzyży, oczywiście przy pomocy dorosłych. Dzieci wywiązały się z zadania bardzo dobrze (co można zobaczyć w galerii poniżej). Wykonane przez nie krzyże, od małych, po duże, drewniane, z gałązek, a także innych materiałów, zostały poświęcone w pierwszy czwartek Wielkiego Postu, na Mszy Świętej szkolnej, przez Księdza Proboszcza. Powiedział On wtedy, ze od tego momentu, wykonane przez dzieci krzyże przestają być tylko kawałkiem drewna, czy innego materiału, ale stają się rzeczą świętą, o którą trzeba dbać i której należy się szacunek. Na znak tego, po poświęceniu każde z dzieci ucałowało swój krzyż. Krzyże wykonane przez dzieci będą przez nie przynoszone na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Każde dziecko, które w piątkowe popołudnie (Droga Krzyżowa w naszym kościele o godz. 17.00) przyniesie ze sobą krzyż, będzie mogło wraz z Księdzem iść od stacji do stacji, a w ten sposób symbolicznie będzie pomagało nieść krzyż samemu Panu Jezusowi, cierpiącemu za nasze grzechy. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich w okresie Wielkiego Postu, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zarówno na Drogę Krzyżową, jak i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Wykorzystajmy dobrze czas Wielkiego Postu.