Wygralismy! Nasi ministranci wywalczyli awans do półfinałów

5 marca na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 15 odbył się tegoroczny Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej, będący jednocześnie eliminacjami do półfinałów diecezjalnego turnieju o Puchar Księdza Biskupa.

Nasza Parafia reprezentowana była w dwóch kategoriach wiekowych - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Ogółem do rozgrywek stanęło osiem drużyn. Nasi Ministranci odnieśli zwycięstwo w dwóch meczach w kategorii Szkoły podstawowej, wygrywając dwukrotnie z drużynami Parafii Świętego Krzyża z Miechowic (jeden mecz wygrany 3:0, drugi wygrany 2:0). Dzięki temu zdobyli I miejsce w naszym Dekanacie i jednocześnie wywalczyli awans do diecezjalnego półfinału, który odbędzie się 7 maja w Pyskowicach. Nasza druga drużyna, w kategorii Gimnazjum po zażartej walce uległa lektorom z Parafii Bożego Ciała w Miechowicach, zajęła jednak zaszczytne II miejsce. Wręczając zwycięzcom i pozostałym drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy, Ksiądz Dziekan, odnosząc się do słów Świętego Pawła : W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem, życzył im powodzenia w dalszej walce o Puchar Księdza Biskupa i miano najlepszej drużyny w Diecezji oraz postawy świadka Chrystusa, także na boisku. Naszym Chłopcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki.