Ustanowienie nowych ministrantów

W czwartek 28 czerwca, podczas Mszy Świętej szkolnej o godz. 16.30 czterech kandydatów, po rocznym przygotowaniu zostało przyjetych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Nowymi ministrantami zostali Paweł. Nikodem, Mateusz i Antoni.

Ministranci i lektorzy spełnają bardzo ważną funkcję w życiu Parafii. Widzimy ich na każdej Mszy Świętej, czy nabożeństwie, zawsze blisko ołtarza. I właśnie możliwość bycia tuż obok kapłana, przy ołtarzu - w samym sercu liturgicznego zgromadzenia, jest największym wyróżnieniem dla wielu z nich, bo przecież służba ministrancka, choć czasem wymagająca wiele poświęcenia, jest przede wszystkim zaszczytem. Zbiórki ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Na spotkaniach oprócz ustalania spraw bieżących, chłopcy pogłębiają wiedzę o liturgii i tajemnicach wiary, uczą się poprawnego czytania.  Jest też okazja do rozmowy, a czasem i gry w piłkę, czy innych sportowych zmagań. Paweł, Mateusz, Nikodem i Antoni na moment oficjalnego włączenia w Grono Liturgicznej Słuzby Ołtarza naszej Parafii czekali rok. W tym czasie poznawali tajnki ministranckiej posługi. Ostatnim akcentem był egzamin z wiedzy i umiejętności praktycznych, przeprowadzony przez Księdza Wikarego pod koniec maja. Podczas czwartkowej Mszy chłopcy zostali oficjalnie dopuszczeni przez Księdza Proboszcza do służby przy ołtarzu, a na znak tego wydarzenia Ksiądz Proboszcz nałożył im kołnierze ministranckie, których dotąd nie mogli nosić. Następnie wraz z innymi ministrantami złożyli przysięgę, w której zobowiązali się między innymi do gorliwej służby, dbałości o życie sakramentalne, dawania dobrego przykładu dla innych, modlitwy za Księży i Rodziców, oraz wyrzekli się wszelkich używek do osiągnięcia pełnoletności. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje ministranta, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali pieśn 'Króluj nam Chryste' - hymn LSO. Życzymy naszym ministrantom i lektorom wiele gorliwości w służbie jakiej się podejmują, a wszystkich chłopców chcących służyć Panu Bogu przy ołtarzu zapraszamy na sobotnie zbiórki.

*Zobacz zdjęcia