Świętowaliśmy 55-lecie kapłaństwa Ks. Rajmunda Schrota

W niedzielę 24 czerwca o godz. 11.00, podczas uroczystej Sumy, dziękowaliśmy Panu Bogu za piękny Jubileusz Kapłaństwa naszego Parafianina Księdza Rajmunda Schrota. Dostojny Jubilat, mieszkający w Niemczech,  obchodził 55 rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa.

Dostojny Jubilat Sakrament Święceń Kapłańskich przyjął w 1957 roku. Większość swojego kapłańskiego życia spędził w Niemczech, skąd też przybył, by w stolarzowickiej świątyni, dokłanie w 55 rocznicę swoich prymicji, odprawić uroczystą dziękczynną Eucharystię. Podczas Mszy Świętej, którą Jubilat celebrował wraz z Księdzem Proboszczem, Słowo Boże wygłosił Oficjał Sądu Biskupiego Ksiądz Józef Kara. Na końcu w słowach życzeń Ksiądz Proboszcz zapraszał Księdza Jubilata, by także Diamentowy Jubileusz Kapłaństwa świętował w naszej Wspólnocie, wręczył Mu także pamiątkową świecę, do życzenień dołączyła się wraz z kwiatami również Rada Parafialna.