Rybnicka pielgrzymka zatrzymała się w Górnikach...

Tradycyjnie w pierwszy czwartek sierpnia gościliśmy na terenie naszej Parafii, w Górnikach, rybnickich pielgrzymów idących na Jasną Górę. Tegoroczna 67 Rybnicka Piesza Pielgrzymka do Częstochowy liczyła około cztery tysiące pątników i zawitała do nas w czwartek 2 sierpnia.

Pierwsza z ośmiu grup pielgrzymki pojawiła się w Górnikach około godz. 11.00. Do południa na placu przy straży pożarnej, gdzie tradycyjnie odbywa się postój obecni już byli wszyscy pielgrzymi. Czekali na nich liczni Parafianie i co świadczy o naszej gościnności pyszne jedzenie. Przywiezione zostały zupy, napoje, coś słodkiego, smakowity chleb ze smalcem, wszystko to nasi Parafianie przygotowują bezinteresownie, co jest największym skarbem tej inicjatywy. Także na plebani posiłkiem podjęte zostało około czterdzieści osób, księży i kleryków. O godz. 14.00 przy polowym ołtarzu przygotowanym przez Grupę Modlitewną z Górników odprawiona została Msza Święta, na koniec której kapłani odpowiedzialni za pielgrzymkę dziękowali za ciepłe przyjęcie pątników i troskę o nich, jakiej zawsze zaznają na terenie naszej Parafii. Około godz. 15.00 pielgrzymi udali się w dalszą drogę, zapewniając o pamięci modlitewnej za naszą Parafię przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani. Wszystkim, którzy wsparli pielgrzymów modlitwą, posiłkiem, Grupie Modlitewnej z Górników na czele z Panem Ewaldem, straży pożarnej serdeczne Bóg zapłać.

* Zobacz zdjęcia   * Zobacz zdjęcia i relacje na stolarzowice.info