Pielgrzymka dzieci na Górę Świętej Anny

Tradycyjnie w pierwszych dniach wakacji grupa dzieci i młodzieży naszej Parafii, wraz z Panią Organistką Ewą, oraz zawsze chętnymi do pomocy Rodzicami, udała się na Górę Świetej Anny, na doroczną Pielgrzymke Dzieci. W tym roku miała ona miejsce dniach 30 czerwca-1 lipca.

Poniżej krótka relacja z pielgrzymki, zapraszamy do lektury:

'W sobotnie popołudnie 30 czerwca 2012 roku, spod naszego kościoła w Stolarzowicach grupa 47 dzieci z opiekunami oraz organizatorką Ewą Komandzik-Bujnowicz wyjechała na pielgrzymkę do naszej śląskiej patronki św. Anny na górę pod jej wezwaniem. Pogoda i humory dopisywały wyśmienicie. Zostaliśmy zakwaterowani w Domu Pielgrzyma przy klasztorze franciszkanów. Natychmiast ruszyliśmy na podbój Góry św. Anny, zaczynając od Amfiteatru i Pomnika Powstańców Śląskich. O godzinie 18:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. podczas której nastąpiła Intronizacja figury Dzieciątka Jezus. Nasi ministranci służyli do Mszy św. wzbudzając zachwyt swoim zachowaniem i profesjonalnym przygotowaniem do służby liturgicznej. Wieczorem po kolacji oddaliśmy się grom i zabawie. Przy pięknej pogodzie radości było co niemiara. Bawiliśmy się do późnego wieczora. Nikomu w ten dzień nie chciało się spać, więc zabawy sprzed Domu Pielgrzyma przeniosły się do sal sypialnych. W niedzielę dzień rozpoczęliśmy od sowitego śniadania gdyż program tego dnia był dość wyczerpujący i musiało nam starczyć sił aż do obiadu. O godz. 10:00 odprawiona została Msza św. w Grocie Lurdzkiej, której przewodniczył ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. W przepięknej homilii odpowiedział na pytanie „co zostawił Jezus rodzinom w Wieczerniku podczas ostatniej wieczerzy?”. Oprawę liturgiczną i śpiew przygotował chór dziecięcy „Promyki Maryi” z Zębowic. Podczas tej Mszy św. nasi ministranci znów pokazali się z najlepszej strony, nawet Gwardian franciszkanów bazyliki osobiście podziękował naszym chłopcom podczas Mszy św. Po południu o godz. 13:30 byliśmy na nabożeństwie w Grocie Lurdzkiej połączone z występami chórów dziecięcych. Na zakończenie na Rajskim Placu udzielono nam indywidualnego błogosławieństwa kapłańskiego dla dzieci i rodziców oraz opiekunów. Jak co roku było fantastycznie!!! Uduchowieni, radośni i jacyś lepsi wracaliśmy do naszych domów. Za rok znów pojedziemy do naszej kochanej Św. Anny!' (Tekst: Ewa Bujnowicz)