Dzieci Maryi u Matki Pokornej w Rudach

W sobotę 26 maja – w Dniu Matki – nasze dziewczęta z Grona Dzieci Maryi pielgrzymowały do naszej najlepszej Matki – do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich.

W tym dniu po raz kolejny odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi. Wzięły w niej udział również nasze Marianki, które przybyły do Rud wraz z Księdzem Sławkiem. Pielgrzymka rozpoczęła się oficjalnie o godzinie 10.00 rozśpiewką i wspólnym przygotowaniem do Eucharystii.  O godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa seniora Jana Wieczorka sprawowana była Msza Święta, którą koncelebrowali przybyli Księża. W kazaniu Ksiądz Biskup zachęcał Marianki, by żyły wzorem Matki Bożej Pokornej. Po Eucharystii wręczono dyplomy z wyróżnieniem dla najgorliwszych animatorek prowadzących parafialne Grona Dzieci Maryi. O godzinie 13.00 odbyło się nabożeństwo majowe, a następnie na placu obok Sanktuarium rozpoczął się konkurs piosenki maryjnej kończący tegoroczną pielgrzymkę, Dziewczęta w trakcie swojej pielgrzymki w modlitwie powierzyły wszystkie Marianki naszej Parafii, ich rodziny, a także całą naszą Wspólnotę Parafialną opiece Maryi.  Naszym dziewczętom serdecznie dziękujemy za udział w pielgrzymce oraz za całoroczną służbę i świadectwo.