Niedziela Dobrego Pasterza

W Ewangelii dzisiejszej czwartej niedzieli wielkanocnej słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest naszym Dobrym Pasterzem!

On opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza.

W tym dniu przypada też Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się więc  o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Dziękujmy też za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Jemu - naszemu Pasterzowi - posłuszni.