Nasi ministranci uczestniczą w Kursie Lektorskim

W sobotę, 12 marca nasi ministranci - uczniowie kl. VI i I gimnazjalnej, rozpoczęli Kurs lektorski, przygotowujący do pełnienia funkcji lektora - czytającego Słowo Boże podczas liturgii. Kurs będzie prowadzony w soboty Wielkiego Postu przy naszej Parafii.

Pierwsze spotkanie w ramach Kursu poprowadzili razem Ksiądz Grzegorz Lepiorz - wikary z Helenki i nasz Wikary, Ksiądz Grzegorz, którzy w dekanacie odpowiadają za duszpastersto Liturgicznej Służby Ołtarza. Kurs rozpoczęło 23 chłopców z pięciu Parafii naszego Dekanatu. Pierwsze zajęcia tematycznie objęły znaczenie fukcji lektora, jej historię w Kościele, wymogi i obowiązki jakie ona ze sobą niesie oraz podstawowe wiadomości o Piśmie Świętym. Właśnie poznawianie Biblii - Słowa samego Boga, nauka jej systematycznego czytania i kształtowania swojego życia według słów Jezusa oraz praca nad dobrym przekazem Pisma Świętego podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw, będą głównym tematem prowadzonych zajęć. Lektor ma po pierwsze dobrze przeczytać Słowo Boże, ale równocześnie ma być Jego świadkiem w świecie, nim żyć. Naszym ministrantom oraz pozostałtm chłopcom życzymy, by rozpoczęty Kurs, a przede wszystkim samodzielne czytanie i poznawanie Pisma Świętego wydało w Nich piękne owoce.