Na wielkopostnym dekanalnym nabożeństwie młodzieżowym

W piątek, 11 marca w kościele Bożego Ciała w Miechowicach odbyło się kolejne Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Tym razem połączone zostało z Nabożeństwem pokutnym i możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W Spotkaniu uczestniczyła także grupka młodych z naszej Parafii wraz z Księdzem Wikarym. Obecna była młodzież z większości Parafii naszego Dekanatu Bytom-Miechowice. Po wprowadzeniu Ksiądz Piotr rozpoczął Nabożeństwo pokutne, wraz z krótkim rozważaniem nad spowiedzią, grzechem i Bożym Miłosierdziem oraz wspólnym rachunkiem sumienia. Potem nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, adorację i całe spotkanie ubogacał piękny śpiew i gra zespołu muzycznego. W trakcie adoracji każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty, posługę w konfesjonałach pełnili przybyli z młodymi Księża. Nabożeństwo i całe spotkanie zakończyło się błogosławieństwem sakramentalnym i zaproszeniem na kolejne spotkanie - tym razem będzie to Droga Krzyżowa ulicami naszego Dekanatu, w sobotę 26 marca. Początek w kościele Świętej Rodziny na Bobrku, zakończenie w kościele Dobrego Pasterza na Karbiu. Już teraz zapraszamy młodzież naszej Parafii do udziału.