Na pielgrzymim szlaku do Piekarskiej Pani...

W pierwszą niedzielę sierpnia, tradycyjnie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak wiądący do Piekar Śląskich. W tym roku pieszej pielgrzymce przewodziła nasza Parafia. Z modlitwą i śpiewem na ustach, lekko zmęczeni ale szczęśliwi wędrowaliśmy do Piekarskiej Pani.

Oto krótka relacja z pielgrzymkowego szlaku oczami Agnieszki, jednej z pątniczek: 'Jak co roku w pierwszą niedzielę sierpnia nasza parafia pielgrzymuje do Matki Boskiej Piekarskiej. W tym roku przewodniczyliśmy wędrówce. Razem z nami wędrowała parafia z Helenki, Rokietnicy i Św. Józef z Bytomia. Razem było nas około 160 osób, a każdy w sercu z jakąś intencją, prośbą, podziękowaniem.  Około 6:30 wyruszyliśmy z parafii Chrystusa Króla z uśmiechami na twarzach, pielgrzymke prowadził nasz Wikary Ksiądz Grzegorz. Całą drogę towarzyszył nam śpiew.  W drodze do Piekar był czas na modlitwę, rozmowę i odpoczynek. o 10: 15 byliśmy już w Piekarach, zmęczeni ale szczęśliwi. Przywitał na proboszcz tamtejszej parafii oraz nasi parafianie, którzy przybyli samochodami.  Podczas dnia spędzonego w Piekarach Śląskich uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Następnie wspólnie przeszliśmy Drogę Krzyżową oraz odmówiliśmy Różaniec  na Kalwarii. Na zakończenia uczestniczyliśmy w nabożeństwie i wyruszyliśmy w powrotną drogę.  Pomimo zmiennej pogody, nie opuszczał nas dobry humor.  Gdy dotarliśmy do parafii, każdy na twarzy miał uśmiech i oczy pełne radości. Zostaliśmy powitani przez proboszcza oraz księży parafii sąsiednich. Teraz czekamy na przyszłoroczną pielgrzymkę, by dalej kontynuować to, co zaczęli nasi przodkowie'. Pragniemy również powiedzieć wielkie Bóg zapłać nie tylko tym, którzy zdecydowali się wędrować w pielgrzymce, ale i Tym, którzy dojechali licznie na Mszę Świętą i obchody różańcowe oraz wszystkim, którzy łączyli się z nami drogą radiową i duchowo. Dziękuejmy także wszytskim, którzy zorganizowali samą pielgrzymkę pod względem zabezpieczenia, transportu, nagłośnienia.