Na czwartkowej Mszy Świętej szkolnej

W każdy czwartek o godz. 16.30 sprawowana jest w naszym kościele tzw. Msza Święta szkolna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i dzieci młodszych. To okazja do dziękowania Bogu za szkolne sukcesy, a także  do modlitwy za nauczycieli, katechetów i rodziców.

Tradycją jest już, że liturgię tej Mszy - czytania, pslam, modlitwę wiernych, procesję z darami przygotowują uczniowej jednej z klas naszej Szkoły Podstawowej. W pierwszy czwartek Wielkiego Postu byli to Uczniowe kl. III a. Podczas kazania, Ksiądz Proboszcz jak zwykle prowadził ożywiony dialog z dziećmi. W tym roku tematem kazań są Prawdy Wiary, dlatego kazanie dotyczyło Ducha Świętego. Wizerunek Trzeciej Osoby Trójcy Świętej znajdował sie także na obrazku z Mszy - każde z dzieci obecnych na Mszy dostaje obrazek, tematycznie związany z kazaniem, który powinno wkleić w zeszyt. Tym razem podczas Mszy szkolnej poświęcone zostały także krzyże wielkopostne, wykonane przez dzieci z pomocą bliskich, które mają nosić na Drogę Krzyżową. Niespodzianką były śpiewniki z pieśniami i piosenkami na czas Wielkiego Postu, które pomogą w śpiewaniu. Trzeba jednak zaznaczyć - i tu wielka prośba do Rodziców i Dziadków, że tylko część dzieci systematycznie chodzi na Msze Szkolne, dlatego tak ważna jest postawa Bliskich, którzy przypomną, a może i przyjdą razem z dzieckiem na wspólną modlitwą. Wiadomo, że czego Jaś nauczy się za dziecka, to Jan będzie robił w życiu dorosłym. Uczmy nasze dzieci modlitwy i sumiennego uczęszczania na Msze, czas darowany Panu Bogu, nigdy nie jest czasem straconym.