LSO poprowadziła Wieczór fatimski

W poniedziałkowy wieczór 13 sierpnia kościół tradycyjni wypełniła się czcicielami Matki Bożej Fatimskiej. Wieczór fatimski rozpoczęty o godz. 19.30 tym razem poprowadzili nasi ministranci i lektorzy. Przygotowali Oni rozważania różańcowe, oprawę Mszy i ponieśli figurkę w procesji.

Wieczory fatimskie to szczególne nabożeństwo, które od maja do października gromadzi wielu naszych Parafian, jak i Gości. Modlitwa różańcowa z rozważaniami przygotowywanymi przez poszczególne grupy parafialne, jest wstępem do Eucharystii sprawowanej w intencjach obecnych, kulminacją zaś jest procesja ze świecami wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej, po której następują modlitwy przy ołtarzu fatimskim i błogosławieństwo sakramentalne. W tym miesiącu za przygotowanie i oprawę liturgiczną odpowiedzialni byli kandydaci, ministranci i lektorzy, którzy każdego dnia służą przy naszym ołtarzu. Swoją modlitwą ogarnęli Oni całą Wspólnotę Parafialną, swoje rodziny, w sposób szczególny jednak prosili przez ręce MB Fatimskiej o gorliwość w służbie dla siebie i o nowe powołania do grona ministranckiego w naszej Parafii. Chłopcom za przewodniczenie modlitwom i wszystkim którzy przybyli dziękujemy, a za miesiąc wieczór fatimski poprowadzą Dzieci Maryi. Już teraz serdecznie zapraszamy do wspólnej różańcowej modlitwy.