I Synod Diecezji Gliwickiej

Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia prac synodalnych.

25 marca ubiegłego roku oficjalnie rozpoczęto prace I Synodu Diecezji Gliwickiej. Ten dzień poprzedzony był kilkumiesięcznymi pracami przedsynodalnymi.

W trakcie trwania synodu analizowane były wypowiedzi Parafialnych Zespołów Synodalnych poszczególnych parafii diecezji gliwickiej. Dokumenty napływające z tych parafii dotyczyły różnych zagadnień życia Kościoła gliwickiego, np. katechezy, przygotowania do bierzmowania, tematów związanych z rodziną i małżeństwem, jak też posługą Caritas czy kwestią misji, nowej ewangelizacji oraz ruchów i wspólnot działających na terenie naszej diecezji.

Po omówieniu powyższych zagadnień podczas sesji plenarnych dokumenty trafiły do komisji teologicznej i prawniczej, które nadały im ostateczny kształt.

W najbliższą niedzielę, 4 listopada, odbędzie się uroczyste zakończenie synodu w gliwickiej katedrze.

Więcej informacji na temat przebiegu synodu można znaleźć na stronie http://www.synod.kuria.gliwice.pl/