Święto Ministrantów

W czwartek 24 listopada Grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii przeżywało swoje święto. Tradycyjnie w tygodniu po Odpuście do wspolnoty ministranckiej przyjmowaniu są dotychczasowi kandydaci. Podczas Mszy Św. swoje ministranckie ślubowanie złożył Marek.

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Parafii liczy ponad trzydzieści osób. Podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 uroczyście do tej grupy dołączył Marek Kempny. Po rocznym czasie kandydatury, kiedy to uczył się poprawnego wykonywania ministranckich obowiązków, złożył na ręce Księdza Proboszcza ślubowanie wiernego trwania przy Ołtarzu, a na znak przynależności do LSO otrzymał ministrancki kołnierz (kandydaci służą bez kołnierza) oraz legitymację ministrnta. Wraz z Markiem swoje ślubowania odnowili także pozostali obecni na Mszy ministranci. Chlopcom służącym każdego dnia przy ołtarzu w naszym kościele życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa. Zaś wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o godz. 9.00.