Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W styczniu 2020 roku odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wiele osób powtarza, że kraj Pana Jezusa jest jakby piątą Ewangelią - i chyba nie ma w tym przesady.

Dzieci z Przedszkola nr 54 zaprezentowały przedstawienie jasełkowe.

Chór Bazylik św. Anny

Chór Bazyliki Św. Anny wystąpi z koncertem kolęd w naszym kościele w niedzielę (13.01.2019) o godz. 15:00.

Konkurs szopek

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej parafii "I Parafialny Konkurs Szopki Betlejemskiej". Do konkursu wystawiono szesnaście szopek betlejemskich.

Barbórka na drodze do UNESCO

Stolarzowickie obchody barbórkowe zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. To otwiera drogę, by wpisać to wydarzenie na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Barbórka jest obchodzona na Śląsku już od ponad 160 lat.

Śląski Bal Panamski

Śląski Bal Panamski to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przeniesiesz się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie poprzez wspólną modlitwę oraz bezalkoholową zabawę.