"Dzieje parafii w Stolarzowicach" - to tytuł książki, jaka ukazała się w roku 2004, z okazji 75-tej rocznicy konsekracji naszego parafialnego kościoła pw. Chrystusa Króla. To już tyle czasu, odkąd ks. bp sufragan Wojciech Wycisk konsekrował nową świątynię. "Tego dnia Kościół był wypełniony do ostatniego miejsca. Obecnych było wielu duchownych" - czytamy we fragmencie kroniki parafialnej.
Książka zawiera wiele interesujących materiałów począwszy od rysu historycznego Stolarzowic i Górnik, poprzez okoliczności powstania parafii, różne trudności, aż po czasy nam współczesne. Opisane są również wyzwania i problemy pracy duszpasterskiej oraz kształt i wygląd życia liturgicznego w parafii.
Całość materiału została opracowana i wydana w dwóch językach: polskim i niemieckim. Znajdują się również liczne zestawienia, tabele i zdjęcia. Zachęcamy do lektury...
Książkę można zamawiać telefonicznie lub listownie podając dokładny adres i miejscowość. Koszt egzemplarza to 20 zł + koszty przesyłki.