1.

Z okazji przypadającego Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

2.

Również dzisiaj po Mszach Świętych odbędzie się przedwakacyjne błogosławieństwo pojazdów.

Zachęcamy wszystkich kierowców do skorzystania z okazji powierzenia pojazdów i siebie samych opiece św. Krzysztofa.

Kolekta przeznaczona jest na organizacje MIVA Polska: 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy jako pomoc w zakupie misyjnych środków transportu.

3.

Księża Biskupi obecni na 383 Zebraniu Plenarnym Konferencji Polski podjęli decyzję o odśpiewaniu w dzisiejszą niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach po każdej Mszy Świętej suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń ta stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz przejawy agresji wobec duchownych.

4.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

5.

Do czwartku (włącznie) - tradycyjne wieczorne procesje eucharystyczne w dni dawnej Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy - błogosławieństwo wianków i ziół.

6.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza nas posługujących wśród was polecać będziemy waszym modlitwom.

7.

Z kolei w sobotę obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego.

8.

W sobotę i niedzielę (29-30) na Górze św. Anny – pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

9.

W związku z rozpoczętym czasem wakacji, zachęcamy rodziców, aby swoim dzieciom wyjeżdżającym na kolonie i obozy letnie, przekazywali formułowaną na piśmie prośbę, aby umożliwiono im spełnienie praktyk religijnych, szczególnie udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

10.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej - „Świętopietrze”.

11.

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w Festiwalu Życia organizowanym 8-14.07.2019 w Kokotku przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Misjonarzy Oblatów. Więcej informacji na stronie www.festiwalzycia.pl.

Osoby, które chcą przyjechać na wybrane koncerty mogą w zakrystii zakupić 1-dniową wejściówkę w cenie 35 zł. Są to bilety na konferencję Joanny Bątkiewicz-Brożek i musical "Jak ogień" we wtorek 9 lipca; koncert Arki Noego w środę 10 lipca; konferencję Moniki i Marcina Gomułków w sobotę 13 lipca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym wakacyjnym katolickim wydarzeniu religijnym na Śląsku!

12.

Pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny organizowana przez naszą organistkę p. Ewę Bujnowicz odbędzie się 06-07 lipca. Szczegóły na plakacie.

13.

Planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Warszawy (09-10 listopada) organizowana przez nasza parafię. Zapisy w kancelarii. Koszt 300zł.

14.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m. in. o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana.

W wakacyjnym „Małym Gościu” silikonowa opaska na rękę.

15.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, a wyruszającym na letni wypoczynek udanych wakacji.