1.

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2.

Jutro wyjazd dzieci i młodzieży w Karkonosze.

Zbiórka w poniedziałek, 19 sierpnia, o godz. 7:45 w kościele pw. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu znajdują się w broszurach dostępnych w zakrystii.

3.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego i błogosławieństwem rocznych dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 15.30 w salce katechetycznej

4.

Przygotowując się do 90. rocznicy konsekracji naszego kościoła zachęcamy do udziału

w Rodzinnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez naszą parafię oraz Szkołę Podstawową nr 43.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Przewiduje trzy kategorie wiekowe:

1. dzieci w wieku przedszkolnym
  2. dzieci z klas 1-4
  3. dzieci z klas 5-6

Szczegóły i zasady konkursu oraz postanowienia końcowe znajdują się w gablotce i stronie parafii. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5.

Dziś trzecia niedziela w miesiącu, kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby naszej parafii, jej utrzymania i cegiełką na remont zakrystii.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za każdą złożone ofiarę.

6.

Dziękujemy rodzinom i osobom indywidualnym, którzy złożyli ofiary na gruntowny remont zakrystii. Dziękujemy za wpłaty na konto parafii przez internet.

Bardzo prosimy o dalsze wsparcie tej inwestycji.

7.

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru: „Gościa Niedzielnego”.

8.

Wszystkim życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Bożą pomoc i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej.