1.

Przeżywamy dziś VI niedzielę zwykłą, w którą Pan Jezus zachęca nas do refleksji nad wypełnianiem przekazań w naszym życiu. Mówi i nam tak jak swoim uczniom: nie przysięgajcie, tylko mówcie prawdę. W ogóle nie przysięgajcie, zawsze mówcie samą prawdę.

2.

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

3.

Informacje dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8:

• Nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla kandydatów oraz ich rodziców odbędzie się w środę, 19 lutego, o godz. 18:00. Podczas nabożeństwa nastąpi wręczenie pamiątkowych krzyży.
  • Próba generalna oraz spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich świadków odbędzie się

w sobotę, 22 lutego, o godz. 16:00.

• Sakrament Bierzmowania dla kandydatów z naszej parafii zostanie udzielony w czwartek, 27 lutego

podczas Mszy Świętej wizytacyjnej o godz. 18:00

4.

W dniu wizytacji o godz. 17:00 ks. Biskup chce spotkać się z Duszpasterską Radą Parafialną i przedstawicielem poszczególnych grup parafialnych. Członków rady i przedstawicieli grup prosimy w miarę możliwości o zarezerwowanie sobie tego terminu.

5.

Wszystkich Parafian oraz rodziny bierzmowanych, serdecznie zapraszamy na tę uroczystość przeżywaną w ramach kanonicznej wizytacji parafii raz na pięć lat.

6.

Msza św. szkolna dla dzieci w czwartek o godz. 16:30 na którą zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

7.

Spotkania:

• grupy modlitewno-biblijnej w czwartek o godz. 18:30
  • scholi parafialnej w sobotę o godz. 10:00

8.

Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach 05-08 marca. Wygłosi je ks. Jerzy Niedzielski ppłk. Wojska Polskiego były kapelan.

Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 04-06 marca. Prowadzić je będzie ks. Łukasz Kwiecinski.

9.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego i błogosławieństwem rocznych dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 15.30 w salce katechetycznej

Również przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w salce katechetycznej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy.

10.

Dziś w trzecią niedzielę miesiąca składane ofiary przeznaczona są na potrzeby parafii: w szczególności na spłatę zobowiązań – remontu zakrystii i na pokrycie kosztów zakupionego po raz drugi oleju opałowego. Za złożone ofiary, także przelewami bankowymi składamy serdeczne „BÓG ZAPŁAC”.

11.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do nabycia.