1.

Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2.

W tygodniu po Niedzieli Zmartwychwstania w liturgii trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

3.

Raz do roku podczas Oktawy Wielkanocnej ma miejsce KONWENT KAPŁANÓW z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu.

4.

We wtorek kancelaria będzie nieczynna.

5.

W sobotę (27 kwietnia) o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie dotyczące organizacji uroczystości 50. rocznicy I Komunii Świętej.

6.

Również w sobotę (27 kwietnia) odbędzie się 4. Turniej Tenisa Stołowego Mniejszości Niemieckiej. Szczegóły na plakacie.

7.

W niedzielę (28 kwietnia) o godz. 17:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.

8.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

9.

Dziś kolekta tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego „BÓG ZAPŁĆ” za składane ofiary.

W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Caritas, która kończy czas wielkopostnej jałmużny; można jeszcze przynosić skarbonki z wielkopostnymi ofiarami.

10.

Składamy serdeczne podziękowania i mówimy: „BÓG ZAPŁAĆ”

• za złożone wczoraj ofiary na potrzeby naszej parafii, a także za ofiary na utrzymanie Grobu i kościołów w Ziemi Świętej;
  • za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy, Bożego Grobu i inne prace;
  • dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę;
  • dziękuję naszemu chórowi, Służbie Liturgicznej, dziewczętom z Grona Dzieci Maryi oraz wszystkim wiernym za liczny i nabożny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego.

11.

Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus wypełnił Wasze serca swym światłem, nadzieją i pokojem.

Pięknych, radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Dominik Wandor – Joanna Lengling (III)