1.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

2.

Dziś o godz. 16:00 w salce katechetycznej Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich należących do Róż Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka.

3.

Wytrwale kontynuujemy nasz udział w Mszach św. roratach, sprawowanych codziennie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich. W sobotę ostatnia Msza św. roratnia o godz. 8.00.

4.

Przypominamy, że ze względu na Msze św. roratnie kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 19:00 pozostałe godziny urzędowania bez zmian.

5.

Dziękujemy tym, którzy ofiarowali nagrody rozdzielane dzieciom w czasie rorat. Nadal istnieje możliwość włączenia się w nagradzanie dzieci za ich zaangażowanie i udział w roratach.

6.

Młodzież z kl. 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy podczas adwentu na Msze Święte Roratnie – nie będzie spotkań w środy o godz. 18:00.

7.

Spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w czwartek o godz. 19:00 w salce katechetycznej.

8.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach.

Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka

i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa,

a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

9.

Po Mszy św. można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

10.

Przed świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

11.

Do 19 grudnia trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka artykułów chemii kosmetycznej i pieluch dla potrzebujących maluchów z Domu Samotnej Matki w całej Polsce. W naszym kościele ustawiona jest choinka, przyozdobiona ostatnimi już papierowymi „bombkami”.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Paczki można dostarczać do zakrystii lub zostawić przy choince. Wszystkie paczki zostaną przekazane Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej Sióstr Służebniczek NMP w Gliwicach.

12.

W pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia podczas wspólnego kolędowania pobłogosławione zostaną figurki Dzieciątka Jezus i szopki.

Będą rozdane nagrody dzieciom uczestniczącym w tegorocznych roratach i odbędzie się:

PARAFIALNY  KONKURS  SZOPKI  BETLEJEMSKIEJ. Serdecznie już dziś zachęcamy do udziału.

13.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Śląski Bal Młodych, który będzie kontynuacją radosnego świętowania Światowych Dni Młodzieży. Bal odbędzie się 23 maja 2020 roku w Arenie Gliwice. Bilety na bal jako prezent przedświąteczny w cenie 70 zł od osoby są do nabycia w zakrystii. Więcej informacji na stronie http://slaski-bal-mlodych.pl/

14.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest najnowszy „Gość Niedzielny” a w nim m.in.: jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich.

15.

Dziś trzecia niedziela miesiąca, kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby parafii i kosztów jej utrzymania – szczególnie na świąteczny wystrój naszego kościoła. Polecamy tę troskę waszej ofiarności i życzliwości.

„BÓG ZAPŁAĆ” za każdą składaną ofiarę oraz za ofiary składane przelewem na konto parafii.

16.

Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od piątku 27 grudnia. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej i informatorze.

17.

Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu.