1.

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” - pytanie wybrzmiewające

w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3.

Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 1600 dzieciom przygotowującym się do Sakramentu Pokuty

i Komunii Świętej zostaną wręczone poświęcone różańce pierwszokomunijne.

Po Mszy św. spotkanie z Panią krawcową i pierwsza przymiarka.

4.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej

i oddania czci relikwiom przez ucałowanie oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

5.

Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów z kl. 8 odbędzie się w środę

w salce katechetycznej o godz. 18:00.

Rekolekcje przed bierzmowaniem dla uczniów z kl. 8 odbędą się w Ustroniu od 29 listopada

do 1 grudnia. Koszt wynosi 170 zł. Informacje i zapisy u ks. Marcina.

6.

W czwartek o godz. 16:30 Msza Święta szkolna dla dzieci, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I Komunii Świętej.

7.

Spotkanie formacyjno-modlitewne dla młodzieży odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w salce katechetycznej.

8.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni prosimy o zabranie kart wypominkowych.

9.

W związku z listopadowymi uroczystościami zachęcamy do uporządkowanie grobów swoich bliskich.

Na cmentarzu w Stolarzowicach znajduje się dodatkowy kontener.

Na cmentarzu w Górnikach w sobotę od godz. 10:00 sprzątanie jesienne. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy chętnych do pomocy.

10.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego

i błogosławieństwem rocznych dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 15.30 w salce katechetycznej

11.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie informacyjne uczestników wyjazdu do Warszawy. Prosimy przynieść pozostałą część wpłaty.

12.

Po Mszach Świętych są do nabycia znicze Caritas. Składając ofiarę 3 zł przy zakupie znicza uczestniczymy w akcjach charytatywnych prowadzonych przez Caritas.

13.

Składamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” kolejnym rodzinom i osobom indywidualnym, którzy

w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont zakrystii. Dziękujemy za wpłaty na konto parafii przez internet. Prowadzone są prace wykończeniowe w zakrystii. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

14.

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „BÓG ZAPŁAĆ”.

15.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 47

• zachęca do głosowania na projekt przyszkolnego placu zabaw w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 43

• zachęca do głosowania na projekt „Park Doświadczeń dla małych i dużych” - projekt nr 77

Głosowanie trwa do 28 października. Szczegóły na plakacie oraz stronie szkoły.

16.

Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne do mammobusu przy firmie ELZAB w Zabrzu - Helence w dniach 25 i 28-29 października. Od ostatniej mammografii muszą upłynąć minimum 2 lata.

Na badania nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wybór dnia dowolny. Prosi się aby przynieść ze sobą dowód osobisty i zdjęcie z poprzedniej mammografii.

17.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem materialnym na potrzeby kościoła, parafii i jej utrzymanie szczególnie remontu zakrystii i płatności za ostatnich inwestycje. Polecamy tę intencję Waszej ofiarności i życzliwości a za złożone ofiary składamy: „BÓG ZAPŁAĆ!”.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Misyjne (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).

18.

Miłego świętowania Dnia Pańskiego, dobrego tygodnia - obfitego w Boże dary. Niech Matka Boska Różańcowa ma nas w swojej opiece.