Zbliża się pierwsza rocznica sakry i ingresu do katedry gliwickiej naszego ordynariusza, biskupa Sławomira Odera.

Wraz z całą wspólnotą diecezjalną będziemy modlić się w intencji bpa Sławomira przez dziewięć kolejnych dni (od 2. do 10. marca włącznie), po każdej Mszy św.

Zachęcamy wszystkich parafian również do osobistej modlitwy za biskupa.

MODLITWA ZA BISKUPA

Panie, Jezu Chryste, wspieraj swoim błogosławieństwem biskupa Sławomira, którego ustanowiłeś pasterzem Kościoła Gliwickiego. Daj mu słowem i przykładem przyczynić się do dobra duchowego naszej wspólnoty diecezjalnej, której przewodzi, i by razem z powierzoną sobie owczarnią osiągnął życie wieczne. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Diecezjalne dziękczynienie za dar naszego Pasterza odbędzie się w gliwickiej katedrze podczas niedzielnej Mszy św. - 10 marca 2024 r., o godz. 10:00! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Eucharystii!