Odpust Parafialny ku czci Chrystusa Króla

20 listopada, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, świętowalismy w naszej Wspólnocie Parafialnej Odpust ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczył Ksiądz Infułat Konrad Kołodziej, a kazanie tego dnia głosił Ksiądz Radca Joachim Dembonczyk.

Uroczystość odpustowa to okazja nie tylko do uzyskania dobra duchowego - odpustu, ale również do świętowania rodzinnego, a także do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za jego błogosławieństwo i łaski oraz względem wszystkich dobrodziejów naszej Parafii. Taka też intencja przyświecała uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00, której przewodniczył Ksiądz Infułat Konrad Kołodziej. Kazania odpustowe w tym roku głosił Ksiądz Radca Joachim Dembonczyk, który nawiązał między innymi do znaczenia uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszym życiu. Suma Odpustowa zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła. W odpustowe popołudnie o godz. 15.30 Ksiądz Wikary poprwadził nabożeństwo do Chrystusa Króla oddając Jego królowaniu naszą Parafię. Przygotowania do odpustu trwały przez cały tydzień, wszystkim którzy zadbali o godne przygotowanie kościoła i jego obejścia na odpustową radośc, wszystkim kapłanom przybyłym na Eucharystię i procesję, pocztom sztandarowym, także tym przybyłym z innych Parafii, Parafianom i Gościom składamy serdeczne Bóg zapłać.