Jasełka...

Jak co roku grupa Przedszkolaków ze Stolarzowic wystawiła w Uroczystość Trzech Króli w naszej świątyni Jasełka. W następną niedzielę podobnie uczynili Uczniowie SP nr 43. Ich występy pozwoliły nam raz jeszcze zatrzymać się nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

W Uroczytsość Trzech Króli w naszym kościele przed Mszą św. o godzinie 16.00 aż pojaśniało od bieli anielskich skrzydeł, gdyż to właśnie aniołki były najliczniejszą grupą, w którą wcielili się mali Aktorzy z Przedszkola w Stolarzowicach. Do Betlejemskiej Szopki przybyli również pastuszkowie i oczywiście nie mogło zabraknąć Trzech Króli. Dzieci z wielkim przejęciem ale i radością przybliżyły nam w 'najpiekniejszym kazaniu tego roku' - jak określił ich występ Ksiądz Proboszcz, tajemnicę Bożego Narodzenia.

Podobnie w rolę bohaterów Nocy Bożego Narodzenia wcielili się Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej nr 43. Ich Jasełka w piekny sposób oddały prawdę o Bogu, który nie wahał się przyjść z miłości do człowieka na ziemię jako Bezbronna Dziecina. Zarówno Przedszkolakom, jak i Uczniom składamy serdecznie Bóg zapłać za chwilę wzruszeń. Podziękowania kierujemy także w stronę Rodziców, którzy czuwali nad pieknem strojów i wyuczeniem tekstów, a przede wszystkim Dyrekcji i Wychowawcą zarówno Przedszkola, jak i SP.