Tydzień Misyjny w naszej Parafii

Jak każdego roku pod koniec października obchodzimy w Kościele czas szczególnej modlitwy za Misje Święte, za Tych którzy niosą Dobrą Nowinę światu, ale i za Tych, którzy dopiero się na nią otwierają. W modlitwę Tygodnia Misyjnego włączylismy się także w naszej Parafii.

Tydzień Misyjny wypełniła przede wszystkim modlitwa, nie zabrakło również konkretnego wsparcia materialnego na rzecz dzieła misyjnego. W Niedzielę Misyjną młodzież naszego Gimnazjum nr 15 kwestowała na tak zwaną Adopcję Serca, czyli na specjalny program w ramach którego finansowana jest edukacja dzieci i młodzieży w krajach misyjnych. Nasze Gimnazjum w ramach szkolnego wolontariatu, a teraz również dzięki wsparciu Parafian bierze czynny udział w tej akcji. W kazaniu tego dnia Ksiądz Wikary wyakcentował potrzebę wzbudzania w sobie ducha misyjnego w środowisku gdzie żyjemy. Popołudniowe nabożeństwo różańcowe poprowadziło nasze Parafialne Koło Misyjne. Także w ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe poświęcone były tematyce i intencjom misyjnym. Jedno z nabożeństw przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43, odmawiając poszczególne dziesiątki w różnych, czasem egzotycznych językach. Warto również zaznaczyć, że w naszej Parafii od września trwa akcja Znaczek pocztowy dla misji - na ołtarzu św. Barbary wyłożona jest specjalna puszka, do której można wrzucać wycięte (z półcentymetrową obwódką) znaczki z listów, kartek pocztowych, które przekazywane są na rzecz wspierania Misji Świętych. Od września przekazaliśmy już na ten cel prawie 4 tysięce znaczków. Za wszelkie wsparcie, zarówno modlitewne, jak i materialne Misji Świętych serdecznie dziękujemy.