Nabożeństwa za zmarłych na naszych cmentarzach...

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych oddaliśmy cześć tym, którzy cieszą się już chwałą nieba. Tradycyjnie w tym dniu nawiedzaliśmy także groby naszych bliskich, dając w ten sposób świadectwo naszej wierze w życie wieczne.

Tradycyjnie 1 listopada po południu, odbyły się nabożeństwa za Zmarłych na obu naszych parafialnych cmentarzach. W pierwsze dni listopada nasze cmentarze rozświetlają się tysiącami światełek - modlitwa, kwiaty i zapalone znicze dają świadectwo naszej wiary w życie wieczne. O godzinie 13.00 na cmentarzu w Górnikach rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich spoczywających tam Zmarłych którą celebrował Ksiądz Proboszcz, a Ksiądz Wikary wygłosił kazanie. Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo za Zmarłych połączone z procesją po cmentarzu. W poszczególnych stacjach modlitwą ogarnięci zostali wszyscy Zmarli, w trakcie procesji zgromadzeni odmawiali Różaniec Święty. Na zakończenie nabożeństwa Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w utrzymanie porządku na górnickiej nekropolii. O godzinie 15.00 w kościele parafialnym rozpoczęło się Nabożeństwo za Zmarłych spoczywających na cmentarzu w Stolarzowicach, przybył na nie również Ojciec Jacek Mond, nasz Parafianin. Z kościoła procesja wyruszyła na cmentarz, gdzie tłumnie zgromadzili się zarówno Parafianie, jak i Goście. Podobnie, jak na cmentarzu w Górnikach w pięciu stacjach modlitwą ogarnięci zostali wszyscy Zmarli. Nabożeństwo zakończyło się przy grobie poprzednich Księży Proboszczy, gdzie wszystkim zgromadzonym Ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa i podziękował za ciągłą trokę o mogiły bliskich. 2 listopada w Dzień Zaduszny o godz. 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00 odprawione zostały Msze Święte w intencji Zmarłych zalecanych, w Ich intencji odmawiany był także różaniec do 8 listopada o godz. 17.30 w naszym kościele.