Modlitwa górników

4 grudnia, jak co roku, górnicy naszej Parafii wraz z rodzinami dziękowali Bogu za wstawiennictwem świętej Barbary, swojej Patronki, za opiekę i wszelkie otrzymane łaski. Msza barbórkowa rozpoczęła się o godzinie 9.00.

Przed ołtarzem ustawiono figurkę świętej Barbary, stanął górniczy poczet sztandarowy. Do Mszy usługiwali sami górnicy ubrani w galowe mundury. W kazaniu Ksiądz Wikary podkreślił rolę krzyża w życiu górnika, a także potrzebę przekazywania świadectwa wiary i wartości krzyża kolejnym pokoleniom. Motyw krzyża nie pojawił się przypadkowo, gdyż to właśnie górnicy w znaczącym stopniu ufundowali poświęcony 27 września krzyż na stolarzowickim cmentarzu. Po Mszy przed ołtarzem świętej Barbary zgromadzeni prosili swoją Patronkę o dalszą opiekę i wstawiennictwo u Boga. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Barbórkowej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.