Mamy Mistrza Diecezji

W sobotę 5 listopada rozegrane zostały Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Gliwickiej w Tenisie Stołowym. Wystartowali także nasi lektorzy, ktorzy odnieśli niebywały sukces - Krystian Lis wywalczył I miejsce i tytuł Mistrza Diecezji w najstarszej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Diecezjalnego Duszpasterza LSO. Odbyły się w Zabrzu, na hali sportowej Pogoń. W tym roku zgłoszona została rekodowa liczba zawodników, łącznie 210 osób. Wsród nich zdecydowaną większość stanowili ministranci. Tradycyjnie do zawodów, w osobnych kategoriach zaproszono także dziewczęta ze Wspólnot Dzieci Maryi i scholi parafialnych oraz Księży opiekunów parafilanych grup ministranckich. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych. Naszą Parafię oprócz Krystiana reprezentował Paweł Forajter, który również zdobył dobrą lokatę - uplasował się w czołówce kategorii gimnazjalnej. Swoją reprezentację mieliśmy również wśród dziewcząt - znakomite miejsca zajęły Ewelina Rożek i Natalia Knopek. Krystianowi gratulujemy mistrzowskiego tytułu, a pozostałym naszym reprezentantom doskonałych wyników.