Kto śpiewa ten dwa razy się modli...

22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji w wigilię wspomnienia Ksiądz Proboszcz sprawował uroczystą Mszę Świętą w intencji wszystkich ubgacających śpiewem i grą liturgię w naszej Parafii.

Tradycyjna Msza Święta za wstawiennictwem Świetej Cecylii odbyła się w poniedziałek 21 listopada o godz. 18.00. Modlono się o Boże błogosławieństwo dla żyjących i pokój wieczny dla zmarłych chórzystów, scholistów i organistów naszej Parafii. Liturgię przygotowali sami chórzyści i scholiści, którzy też ubogacili Mszę pięknym śpiewem. Specjalnie dla nich przybyli też przedstawiciele naszego Gimnazjum nr 15, by swoim śpiewem podziękować za ich muzyczną posługę. Ksiądz Proboszcz składając życzenia mówił o bogactwie jkim dla Parafii jest chór i schola, dziękując za dotychczasową posługę, życzył Bożego błogosławieństwa na dalsze lata. Po Mszy chórzyści spotkali się przy ciastku i kawie w salce parafialnej, gdzie także radosnym śpiewem chwalili Pana.