Koncert Kolęd Chóru i Scholi

17 stycznia o godzinie 15.00 nasza świątynia rozbrzmiała pięknem kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru i Scholi. Koncert zgromadził licznych Parafian chcących raz jeszcze poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Połączone głosy naszego parafialnego Chóru i Scholi prowadzonnych przez Panią Ewę Komandzik, dostarczyły niezapomnianych doznań, nie tylko artystycznych. Kolędy i pastorałki przeplatane fragmentami rozważań i poezji przeniosły słuchaczy w świat Betlejemskiej Stajenki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasz Chór w tym roku wystąpił ze swoim programem już w Gliwicach, na Opolszczyźnie, a planowany jest jeszcze koncert na Górze św. Anny. Przypomnijmy też pokrótce jego historię. Sięga ona przełomu roku 1934/35. Założył go śp. ks. Proboszcz Jan Wycisk, który był jego pierwszym dyrygentem. W latach od 1935 do 1980 chórem dyrygowali między innymi: Franciszek Trzeja, Jan Sosalla, pan Ogiewa, Alfons Goebel oraz ks. Proboszcz Bogusław Deyk.
Obecny kształt chóru powstał w roku 1981 z inicjatywy pasjonata muzyki chóralnej ks. Piotra Klemensa, który po przejściu w 1984r do innej parafii zostawił chór w rękach swoich następców: Lilianny Czaja - Pyrlik oraz obecnej dyrygentki Ewy Komandzik. Od roku 1995 z inicjatywy ś.p. Ojca Teofila Wyleżoł nasz chór parafialny wszedł w skład Chóru Bazyliki św. Anny na Górze św. Anny, który wówczas powstał z połączenia chórów czterech parafii: św. Anny z Góry św. Anny, św. Gerarda w Gliwicach, Chrystusa Króla w Bytomiu - Stolarzowicach oraz par. p.w. Wszystkich Świętych również z Gliwic. Chór świętoański powstał, by uświetniać swoim śpiewem uroczystości kościelne w Bazylice oraz Grocie na Górze św. Anny. Chór wiele razy reprezentował naszą parafię w różnych miejscach naszego kraju a także poza jego granicami. Za tegoroczny koncert oraz całoroczne ubogacanie liturgii śpiewem składamy serdeczne Bóg zapłać.