W najbliższą niedzielę księża biskupi pod przewodnictwem abpa Rino Risichella, pro-prefekta rzymskiej Dykasterii ds. Ewangelizacji, zainaugurują Kongres Eucharystyczny. Uroczystość będzie miała miejsce w katedrze gliwickiej, o godz. 15:00.

Rozpoczęcie Kongresu we wszystkich parafiach naszej diecezji w Wielki Czwartek, podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. w naszej parafii, jako znak kongresowej jedności wokół Jezusa Eucharystycznego, odbędzie się wspólna adoracja w Ciemnicy.

O istocie tego wydarzenia informowaliśmy już wielokrotnie. W ubiegłym tygodniu można było zabrać pierwszy numer "Biuletynu Kongresowego". Poniżej publikujemy go w wersji elektronicznej i zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu Eucharystycznego. Zobacz TUTAJ!

Biuletyn Kongresowy nr 1 - zobacz TUTAJ!

List bpa Sławomira Odera na rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego - zobacz TUTAJ!