Dekanalne Spotkanie Młodzieży w naszym kościele

Każdego miesiąca młodzież naszego dekanatu spotyka się na tematycznym nabożeństwie w jednej z Parafii naszego Dekanatu Bytom-Miechowice. W piątek 18 listopada Dekanalne Spotkanie Młodzieży odbyło się w naszej Parafii i poświęcone zostało bł. Karolinie Kózkównie.

Listopadowe nabożeństwo poprowadzone przez młodzież naszej Parafii poświęcone zostało postaci i przesłaniu młodziutkiej polskiej błogosawionej Karoliny Kózkówny, która poniosła męczeńską śmierć w 1914 roku z rąk rosyjskiego żołnierza, broniąc swojego dziewictwa. Właśnie modlitwa o czystośc i poszanowanie ciała przyświecała spotkaniu w naszym kościele. Zgromadzeni mogli poznać życiorys błogosławionej, a także trzy najważniejsze aspekty Jej przesłania do współczesnego młodego człowieka, a są nimi - modlitwa (zwłaszcza różańcowa), praca (zwłaszcza wypełnianie swoich obowiązków domowych i szkolnych) oraz zachowanie czystości serca. W trakcie nabożeństwa odmówiono dziesiątkę różańca świętego w intencji młodzieży naszego Dekanatu, a także litanię do błogosawionej Karoliny. Wybór tematu nie był przypadkowy - w ten dzień przypadało liturgiczne wspomnienie młodej męczenniczki. Kolejne Dekanalne Spotkanie Młodych już 16 grudnia w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Szombierkach. Serdecznie zapraszamy do udziału.