Weźmijcie Pismo Święte - Niedziela Biblijna

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” [Mk 16,15].  Te słowa Pana Jezusa z Markowej Ewangelii są nie tylko zaproszeniem dla nas, abyśmy na codzień karmili się Jego słowem, ale wezwaniem do tego, abyśmy sami poznawszy to słowo, dzielili się nim z innymi.

Tydzień Biblijny, rozpoczynający się w III Niedzielę Wielkanocną, jest organizowany w Kościele w Polsce przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Jego pomysł zrodził się po Roku świętego Pawła oraz Synodzie Biskupów w Rzymie (2008), poświęconego słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła. Tegoroczny, w pewnym sensie jubileuszowy X Tydzień Biblijny, przypadający w dniach od 15 do 22 kwietnia ma nas skłonić do tego, abyśmy byli autentycznymi współczesnymi Apostołami Chrystusa w naszym środowisku.

Hasłem X Tygodnia Biblijnego są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”.

Dzisiejsza niedziela to także Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Księgą przeznaczoną do czytania w tym dniu został List św. Pawła do Rzymian.

Postarajmy się w tym Tygodniu Biblijnym znaleźć czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Po powrocie do domu otwórzmy w te dni rodzinnie Pismo Święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech zatrzyma się przy tym świętym tekście. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia przez cały następny rok.

W tym poszukiwaniu drogowskazów Bożego Słowa niech Pan umacnia nas swoim błogosławieństwem i oświeca darami swego Ducha.