Wakacje dla dzieci i młodzieży

Niesamowity wyjazd dla dzieci i młodzieży już pod koniec sierpnia! Karkonosze do zdobycia i wiara do rozbudzenia!

Termin:

19-25.08.2019 (poniedziałek-niedziela)

Dla kogo?

Dla dzieci i młodzieży od 4 klasy szkoły podstawowej aż do szkoły średniej (z Parafii Chrystusa Króla w Bytomiu-Stolarzowicach)

Miejsce:

Dom Wczasowy "Zielona Gospoda"

Dolina Czerwienia 11

58-562 Podgórzyn (k. Karpacza)

tel. GSM: +48 502 252 159

email: zielonagospoda@poczta.onet.pl

Koszt:

Co w pakiecie?

• Zakwaterowanie w Domu Wczasowym „Zielona Gospoda” (pokoje z łazienkami)
  • Pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
  • Ubezpieczenie
  • Przejazdy autokarem
  • Opiekę nad uczestnikami przez wykwalifikowaną kadrę
  • Atrakcje (gry, zabawy, zwiedzanie)

Jakie atrakcje?

• „Projekt Arado – Zaginione laboratorium Hitlera” w Kamiennej Górze
  • Wycieczka w góry z przewodnikiem (Szrenica, Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka)
  • Zamek Chojnik
  • Termy Cieplickie
  • Huta kryształu w Piechowicach
  • Świątynia Wang

I najważniejsze!

Wyjazd ma charakter rekolekcyjny! Podczas turnusu chcemy ukazać uczestnikom, jak piękna jest przyjaźń z Chrystusem. Służyć temu będą Msze święte i nauczania dostosowane do określonej grupy wiekowej. Jest to już druga edycja wakacyjnego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego. Pierwsza odbyła się w lipcu 2018 roku w Kotlinie Kłodzkiej. O tym wyjeździe można przeczytać w Gościu Niedzielnym. Ten artykuł najlepiej świadczy o tym, dlaczego warto, aby Twoje dziecko wzięło udział w tym wyjeździe!

Zapisy:

Po „Kartę uczestnika” oraz „Regulamin” należy zgłosić się do ks. Marcina Wronki. Przy zapisach będzie pobierana zaliczka w wysokości 100 zł (wtedy należy także oddać wypełnioną „Kartę uczestnika” oraz „Regulamin”). Liczba miejsc jest ograniczona! Jako organizatorzy zdajemy sobie sprawę, że będziemy mieli więcej chętnych niż miejsc w ośrodku, dlatego obowiązuje zasada „Kto pierwszy, ten lepszy”.

Pozostałe informacje:

• W dzień wyjazdu (poniedziałek, wyjazd w godzinach porannych) pierwszy posiłek zapewniony jest dopiero wieczorem (obiadokolacja). W dzień powrotu (niedziela) organizator zapewnia śniadanie oraz prowiant na drogę
  • Ze względu na czynniki losowe (np. niepogoda) niektóre atrakcje mogą się nie odbyć lub zostać zamienione na inne (jeśli będzie taka możliwość).
  • Na wyjazd należy zabrać: legitymację szkolną lub dowód osobisty, kartę NFZ, kamizelkę odblaskową lub inny element odblaskowy, obuwie do chodzenia po ośrodku, strój/kąpielówki na basen, latarkę, Pismo Święte, notatnik i długopis
  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w czerwcu (termin zostanie podany na ogłoszeniach)
  • Miejsce odjazdu i przyjazdu autokarów zostanie podane na spotkaniu organizacyjnym. Wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy jest wyjazdem międzyparafialnym (dzieci i młodzież z kilku parafii będzie w nim uczestniczyła), więc autokary przyjadą tylko do jednej parafii (np. do Parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy) i stamtąd uczestnicy wyruszą na wakacje. Rodzice muszą przywieźć dzieci indywidualnie na miejsce zbiórki.