Spotkanie opłatkowe Chórzystów

21 grudnia po wieczornej Mszy świętej roratniej nasz parafialny Chór spotkał się w salce na wieczorze opłatkowym. Była radosna atmosfera, śpiew, coś dla ciała i ducha, a przede wszystkim życzenia przy łamiącym się opłatku.

Spotkanie opłatkowe Chóru, to tradycja podtrzymywana przez Panią Ewę, która pełna pasji oddaje się cała sprawie śpiewu i oprawy muzycznej stolarzowickiej liturgii. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa poprowadzona przez Księdza Proboszcza, który sprawuje pieczę nad tą grupą parafialną. Ksiądz Wikary odczytał feagment Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. W życzeniach Ksiądz Proboszcz podkreślił fakt, że do śpiewu potrzebne jest również ofiarne serce. Zwróciła na to uwagę również Pani Ewa, która dziękowała Chórzystom za ich poświęcenia, za cierpliwość na próbach i życzyła radości z faktu chwalenia Boga pieknym głosem. Najpiękniejszym momentem spotkania było łamanie się opłatkiem i życzenia jakie przy tej okazji wszyscy sobie składali. Po części dla ducha, była i część dla ciała - pyszny barszcz z uszkami i ryba, nie zabrakło także kawy i słodkości. Całości dopełnł wspólny śpiew.