Rybnik - Częstochowa

74. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymała się na terenie naszej parafii - w Górnikach, w czwartek, 1 sierpnia.

Już po 10:00 pierwsza grupa dotarła na teren OSP Górniki. Kolejne grupy również wkrótce przybyły aż cały teren przy Ochotniczej Straży Pożarnej wypełnił się pielgrzymami - było ich prawie 3000. Kolejny raz nasi parafianie godnie przywitali utrudzonych pielgrzymów częstując ich przygotowaną zupą i upieczonym ciastem. Jako duszpasterze parafii jesteśmy wdzięczni za tyle troski i pomocy w przygotowaniu pobytu pielgrzymów na terenie naszej parafii. Wiele osób na różnych płaszczyznach i w różny sposób - nieraz może i mniej dostrzegalny - przyczyniło się do godnego podjęcia pielgrzymów. Jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność. Bóg zapłać!