Roraty

Adwentowy czas oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego wiąże się tradycyjnie z Mszami ku czci NMP - tzw. Roratami

Tegoroczne Roraty przeżywamy razem ze Świętym Janem Marią Vianneyem, patronem Roku Kapłańskiego, który trwa od czerwca. Uczestnicy Rorat - a jest to ponad setka dzieci dziennie oraz gimnazjaliści, młodzież i dorośli, poznają historię Świętego, a przede wszystkim wskazówki jakie nam daje. W naszym kościele obok ustawionego na koniec wakacji obrazu Swiętego Proboszcza z Ars, stanęła roratnia dekoracja - tablica, na której naklejane są kolejne wskazówki na naszej drodze do nieba. Ustawiony został także żłóbek, do którego każdy kto wykonał jakiś dobry uczynek może przynieść trochę sianka, na którym położony w Boże Narodzenie zostanie Jezus. Na koniec każdego roratniego spotkania z przyniesionych przez dzieci serduszek losowane są dwa, a wylosowana dziewczynka i chłopak zabierają do domu figurki Maryi, by się przy nich modlić. Dzieci zbierają także obrazki pokazujące miejsca związane ze Świętym z Ars, które naklejaja na specjalne plansze, otrzymane na pierwszych Roratach. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.45, a w sobotę o godzinie 7.00.