Pożegnanie Księdza Proboszcza

Dzisiejszy dzień to szczególny dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi naszego Proboszcza ks. Eugeniusza Kozoka. Okazją do tej modlitwy wdzięczności stało się zakończenie Jego posługi w naszej parafii.

Ks. Eugeniusz pochodzący z pobliskiej Rokitnicy rozpoczął posługę w naszej parafii w 1991 roku. Przez 27 lat przewodził naszej wspólnocie parafialnej dając się poznać jako dobry gospodarz, ale przede wszystkim autentyczny Pasterz z wielką mądrością i roztropnością szczerze zatroskany o swoich parafian; nawiązując do słów papieża Franciszka: jako Pasterz, który zna swoje owce, który pachnie owcami, będąc zawsze blisko nich. Nie sposób choćby w skrócie oddać wielkiego trudu i serca, które przez te lata mogliśmy doświadczać, które na codziennie stały się naszym udziałem.

Dziś o godzinie 11.00 została odprawiona Msza święta, która była wyrazem dziękczynienia  za te lata Jego posługi. Na zakończenie słowa podziękowania wyrazili przedstawiciele Rady parafialnej oraz poszczególnych grup i wspólnot naszej parafii.

Pełni wdzięczności wobec Boga za dar takiego Pasterza, oraz pełni wdzięczności wobec Księdza Proboszcza Eugeniusza, czerpiąc ze Słowa Bożego, składamy Mu więc dziś z serc naszych płynące życzenia na dalsze lata posługi kapłańskiej:

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem. (Lb 6, 24-26)