Pomoc dla Ukrainy

W związku z wojną na terenie Ukrainy wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Jako wspólnota parafialna chcemy im pomóc.

W jaki sposób okazać pomoc Ukraińcom?

1. Przyjęcie uchodźców do swojego domu

Jeśli ktoś zdecydował się przyjąć do swojego domu w Bytomiu uchodźców z Ukrainy, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bytomiu (nr tel. 32 786 84 50, 47 851 02 15, e-mail: pczk@um.bytom.pl).

(informacja pochodzi ze strony Urzędu Miejskiego w Bytomiu)

2. Pomoc materialna

Obecnie zbierane są tylko NOWE:

• koce, śpiwory, poduszki, kołdry,
  • środki czystości
  • wszelkiego rodzaju materiały medyczne: opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itp.
  • żywność długoterminową

Wymienione przedmioty można bezpośrednio przynosić do salek katechetycznych naszej parafii (przez cały tydzień w ciągu dnia) LUB bezpośrednio do centrali Caritas Diecezji Gliwickiej przy ul. Ziemowita 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00).

3. Pomoc finansowa

Wpłata dowolnej kwoty na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej.

Przelew tradycyjny:

Caritas Diecezji Gliwickiej
ul. Ziemowita 2
44-100 Gliwice
BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice
z dopiskiem “UKRAINA”

Przelew poprzez formularz (darowizna realizowana za pomocą systemu DotPay.pl)

Formularz na stronie Caritas Diecezji Gliwickiej

[zdjęcie na licencji pixabay.com]