Pielgrzymka Dzieci Komunijnych

W sobotę 26 maja, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca uczestniczyły w pielgrzymce do gliwickiej Katerdy. Towarzyszył im nasz Ks. Proboszcz Eugeniusz Kozok.

Tradycją wielu parafii jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów i zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

Każda pielgrzymka to także animacja misyjna i spotkanie z misjonarzem, w czasie których dzieci mają możliwość posłuchać o życiu swoich rówieśników, którzy także przygotowują się do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej w odległych krajach misyjnych, często bardzo biednych. Tradycyjnie także dzieci przywożą do Katedry swoje ofiary dla dzieci w krajach misyjnych i składają je na ręce obecnych na wspólnej misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.