I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(18 luty 2018)

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 


2. Nabożeństwa pasyjne odprawiane w czasie Wielkiego Postu, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. 

Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach:

 • Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 17.00 (od 16.45 wypominki za zmarłych polecanych w czasie nabożeństwa - wypominki można składać w zakrystii)
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 15.00

  


3. W piątek (23.02) w odpowiedzi na apel papieża Franciszka przeżywać będziemy Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W tym dniu pamiętajmy o o tej intencji w naszych modlitwach, także podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz podejmując nasze wielkopostne czyny pokutne.4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 


5. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18 - 21 marca.


 

6. Pragniemy serdecznie podziękować za prace wykonane dla naszej parafii; za dary dla kuchni, oraz za wszelką okazaną nam życzliwość i pomoc.  

Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

  

 

7. Spotkania przy parafii:

 • I nauka przedmałżeńska - niedziela (18.02), godz. 17.00 (salka parafialna)
 • katecheza kandydatów do bierzmowania - klasa III gimnazjum - czwartek (22.01) godz. 18.30
 • spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych - niedziela (25.02), godz. 14.00 (salka parafialna)
 • spotkanie III Zakonu św. Franciszka - niedziela (25.02), godz. 16.00 (salka parafialna) 
 • II nauka przedmałżeńska - niedziela (25.02), godz. 17.00 (salka parafialna)8. Najbliższe kolekty przeznaczone będą na: 

 • z dzisiejszej niedzieli (18.02) – na naszą parafię
 • w przyszłą niedzielę  (25.02) – na naszą parafię, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce

Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać

  

 

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzących dni:

 • 22 luty (czwartek) – święto Katedry świętego Piotra; św. Piotr Apostoł (I w.), był pierwszym biskupem Rzymu, papieżem, nauczycielem wiary i wiernym naśladowcą Chrystusa.

*   *   *

 • W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zarezerwować intencje mszalne na 2018 rok.

 • Z Bogiem chciejmy przeżywać ważne wydarzenia z życia osobistego i naszych Rodzin - rocznice ślubu, urodzin, momenty radosne, ale i trudne. Prośmy przez ręce kapłana o Boże błogosławieństwo dla nas i naszych Bliskich. Pamiętajmy także o rocznicach śmierci naszych bliskich Zmarłych - modlitwa i Eucharystia to najcenniejsze dary i najpiękniejsze wyrazy naszej pamięci, jakie możemy im ofiarować.  

 • Zapraszamy do zaangażowania się w życie naszej Parafii m.in. poprzez działające w niej grupy i wspólnoty. Są wśród nich: Róże Różańcowe, Rodziny Szensztackie, III Zakon Świętego Franciszka, Krąg Biblijny, Grupa Modlitewna GROM (ku czci Bożego Miłosierdzia), Grupa Modlitewna na Górnikach, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dzieci Maryi (Marianki) oraz grupy muzyczne: Chór i Schola

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności "Gościa Niedzielnego", który jest do nabycia po Mszach Świętych u ministrantów. Polecamy także "Małego Gościa Niedzielnego" dla najmłodszych Parafian.  

 

 

 Niech Bóg w Trójcy Jedyny obficie nam wszystkim błogosławi; darzy swą łaską i miłosierdziem.