IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

(22 kwietnia 2018)

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. W poniedziałęk w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. O godzinie 7.00 zapraszamy na procesję ku czci świętego Marka oraz Eucharystię, w czasie której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w pracy na polach oraz o urodzaje.

5. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

• 23 kwietnia (poniedziałek) – uroczystość św. Wojciecha (ok. 956-997), biskupa Pragi, misjonarza wśród Prusów, męczennika za wiarę, patrona Gniezna i Polski.
  • 25 kwietnia (środa) – święto św. Marka (I w.), pochodzącego z Jerozolimy towarzysza wypraw misyjnych świętego Piotra i świętego Pawła, autora drugiej Ewangelii kanonicznej.

6. Pragniemy serdecznie podziękować: za wykoszenie obejść przykościelnych; za dary dla kuchni, oraz za wszelką okazaną nam życzliwość i pomoc.

Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

7. Spotkania przy parafii:

• Katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania - klasa VII Szkoły Podstawowej - czwartek (26.04), po Mszy wieczornej (salka parafialna)
  • Spotkanie przygotowania 50-tej rocznicy Komunii Świętej - sobota (28.04), godz. 19.00 (salka parafialna)
  • Spotkanie III Zakonu św. Franciszka - niedziela (29.04), godz. 16.00 (salka parafialna)

8. Najbliższe kolekty przeznaczone będą na:

• z dzisiejszej niedzieli (22.04) – na bieżące wydatki w parafii
  • z przyszłej niedzieli (29.04) – na naszą parafię

Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać

*   *   *

• W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zarezerwować intencje mszalne na 2018 rok.

• Z Bogiem chciejmy przeżywać ważne wydarzenia z życia osobistego i naszych Rodzin - rocznice ślubu, urodzin, momenty radosne, ale i trudne. Prośmy przez ręce kapłana o Boże błogosławieństwo dla nas i naszych Bliskich. Pamiętajmy także o rocznicach śmierci naszych bliskich Zmarłych - modlitwa i Eucharystia to najcenniejsze dary i najpiękniejsze wyrazy naszej pamięci, jakie możemy im ofiarować.

• Zapraszamy do zaangażowania się w życie naszej Parafii m.in. poprzez działające w niej grupy i wspólnoty. Są wśród nich: Róże Różańcowe, Rodziny Szensztackie, III Zakon Świętego Franciszka, Krąg Biblijny, Grupa Modlitewna GROM (ku czci Bożego Miłosierdzia), Grupa Modlitewna na Górnikach, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dzieci Maryi (Marianki) oraz grupy muzyczne: Chór i Schola

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności "Gościa Niedzielnego", który jest do nabycia po Mszach Świętych u ministrantów. Polecamy także "Małego Gościa Niedzielnego" dla najmłodszych Parafian.

Niech Bóg w Trójcy Jedyny obficie nam wszystkim błogosławi; darzy swą łaską i miłosierdziem.