XI NIEDZIELA ZWYKŁA

(17 czerwca 2018)

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w poniedziałki, środy i soboty po Mszy świętej o godzinie 7.00, a we wtorki, czwartki i piątki po Mszy świętej o godzinie 18.00. 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszych Ojcach w naszych modlitwach.4. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

  • 21 czerwca (czwartek)  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (1568-1591), który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie. 
  • 24 czerwca (niedziela)  – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela5. Pragniemy serdecznie podziękować: za zorganizowanie spotkania artystycznego z placówkami edukacyjnymi naszej parafii, za prace porządkowe na terenie parafii; za dary dla kuchni, oraz za wszelką okazaną nam życzliwość i pomoc.  

Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.6. Spotkania przy parafii: 

  • Parafialna Rada Duszpasterska – sobota (23.06) godzina 18.00 (sala parafialna)7. Najbliższe kolekty przeznaczone będą na: 

  • z przyszłej niedzieli (17.06) – na naszą parafię
  • z dzisiejszej niedzieli (24.06) – na naszą parafię

Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać


*   *   *

  • W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zarezerwować intencje mszalne na 2018 rok.

  • Z Bogiem chciejmy przeżywać ważne wydarzenia z życia osobistego i naszych Rodzin - rocznice ślubu, urodzin, momenty radosne, ale i trudne. Prośmy przez ręce kapłana o Boże błogosławieństwo dla nas i naszych Bliskich. Pamiętajmy także o rocznicach śmierci naszych bliskich Zmarłych - modlitwa i Eucharystia to najcenniejsze dary i najpiękniejsze wyrazy naszej pamięci, jakie możemy im ofiarować.  

  • Zapraszamy do zaangażowania się w życie naszej Parafii m.in. poprzez działające w niej grupy i wspólnoty. Są wśród nich: Róże Różańcowe, Rodziny Szensztackie, III Zakon Świętego Franciszka, Krąg Biblijny, Grupa Modlitewna GROM (ku czci Bożego Miłosierdzia), Grupa Modlitewna na Górnikach, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dzieci Maryi (Marianki) oraz grupy muzyczne: Chór i Schola

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności "Gościa Niedzielnego", który jest do nabycia po Mszach Świętych u ministrantów. Polecamy także "Małego Gościa Niedzielnego" dla najmłodszych Parafian.  

 

 

 Niech Bóg w Trójcy Jedyny obficie nam wszystkim błogosławi; darzy swą łaską i miłosierdziem.