Pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny

W dniach 6 i 7 lipca grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wraz z opiekunami  pielgrzymowała do Sanktuarium na Górze św. Anny. Już od 36 lat pod opieką organistki pani Ewy Bujnowicz odwiedzamy Babcię Annę na początku lipca i bierzemy czynny udział w uroczystościach pielgrzymki dzieci.

Czynny, tzn. ministranci jako służba liturgiczna wykonują wszystkie czynności podczas mszy i nabożeństw a dziewczęta ze scholi i marianki niosą figurkę Dzieciątka Jezus w procesji . W tym roku ponieśliśmy dary do ołtarza w imieniu dziadków w postaci miodu z pasieki stolarzowickiej pana Suska,  oraz tomik wierszy autorstwa Lilianny Pyrlik-Czaja, urodzonej w naszej parafii. Złożyliśmy je na ręce biskupa opolskiego Pawła Stobrawy, który celebrował  mszę w Grocie Lurdzkiej. Piękna pogoda, dobra zabawa i dobry humor były gwarantem dobrego pielgrzymowania. Czuliśmy się jak u babci, Babci Pana Jezusa. W niedzielne popołudnie zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do domów. Za rok pojedziemy  znowu.

Ewa Bujnowicz - Stolarzowice, 09/07/2019