Z modlitwą i śpiewem do Maryi na Dzień Matki

W niedziele: 20 i 27 maja nabożeństwo majowe w naszej parafii przebiegało śpiewająco. Uwielbialiśmy Maryję – naszą Matkę kontemplując piękno modlitwy zawartej w śpiewie chóralnym ku czci Maryi.

W sobotę 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. Kwiaty, życzenia, uśmiech i dobre słowo przeznaczone były w tym dniu dla naszych Mam. Najważniejsza jednak była nasza modlitwa.

Zgodnie z prawdą, że kto śpiewa ten dwa razy się modli, w te dwie niedziele szczególnie uwielbialiśmy naszą Niebieską Matkę, a koncert z 27 maja był także dedykowany w szczególności wszystkim Mamom.

W Maryjnej modlitwie uwielbienia wystąpiły chóry: "Canzona" ze  Starych Tarnowic oraz "Nowowiejski" z Rept Śląskich (20 maja) a także nasz Chór i Schola Parafialna (27 maja). Mogliśmy usłyszeć wiele pięknych pieśni maryjnych i dziękczynnych.

Wszystkim chórom i scholi za piękne, pełne wzruszeń koncerty dziękujemy. Wszystkim zaś mamom życzymy zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa, a my wszyscy wpatrujmy się w najlepszą z Matek - Maryję.