Pielgrzymka Rybnicka w naszych progach

Sierpień, to tradycyjny czas pielgrzymek zmierzających do Jasnogórskiego Tronu Maryi - naszej Matki i Królowej. W piątek 3 sierpnia - jak co roku początkiem sierpnia - w progi naszej parafii zagościła 73 Pielgrzymka Rybnicka.

Podobnie jak w ubiegłych latach na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach strudzeni pątnicy uczestniczyli we Mszy świętej, a neoprezbiter archidiecezji katowickiej otrzymał stułę i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Tradycyjnie już także nasi parafianie podjęli pielgrzymów przygotowanymi posiłkami.

Cieszy też wielkie zaangażowanie Koła Gospodyń Wiejskich, Grup Parafialnych, pracowników naszych przedszkoli i szkół oraz młodzieży w podjęciu utrudzonych upałem pielgrzymów. Wyrażamy im za to naszą wdzięczność. Szczególne zaś podziękowanie kierujemy pod adresem wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej z p. Hubertem Simonem. oraz tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób podjęli się trudu ugoszczenia pielgrzymów. Dziękujemy także władzom miasta i Zarządowi Zieleni Miejskiej za współpracę i bezpłatne użyczenie kontenerów, Wodociągom Bytomskim za użyczony wóz wody pitnej i prysznice dla pielgrzymów.

Niech modlitwa i ofiara pielgrzymiego trudu pątników wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.