Promocja kandydatów na stopień młodszego ministranta

W czwartek 17 maja w czasie Mszy świętej szkolnej miała miejsce w naszym kościele uroczysta promocja sześciu kandydatów Liturgicznej Służby Ołtarza na stopień młodszego ministranta.

Promocji dokonał ks. Proboszcz Eugeniusz w obecności ks. Sławka - wikarego i opiekuna Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii i w naszym Dekanacie. Po Ewangelii i imiennym wezwaniu kandydatów Ksiądz Proboszcz wyjaśnił wszystkim zgromadzonym w kościele na czym polega posługa ministranta, a następnie kandydaci wyrazili swoją wolę i gotowość podjęcia posługi w stopniu młodszego ministranta oraz zbliżania się także swoim sercem do naszego Pana i Mistrza.

Po modlitwie błogosławieństwa Ks. Proboszcz nałożył nowo ustanowionym ministrantom kołnierze (kandydaci służą tylko w sutance i komży) przypominając, aby służyli wiernie Bogu i ludziom w czasie świętej Liturgii.

Promocję otrzymało sześciu kandydatów: Przemysław Bazan, Bartłomiej Bazan, Mateusz Krause, Tomasz Mertas, Dastin Szefer oraz Patryk Zarzycki.