Wielki Post

Dziś obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie.

Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam zewnętrzne praktyki pokutne: post, modlitwa i jałmużna, oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach

• w każdy piątek Wielkiego Postu w naszym kościele o godz. 17.00 idziemy za Chrystusem Jego Drogą Krzyżową, polecając w czasie tego nabożeństwa naszych bliskich zmarłych (wypominki / zalecki za zmarłych odczytywane od godziny 16.45 można składać w zakrystii);
  • w niedziele wielkopostne o godz. 15.00 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Tegoroczne kazania pasyjne głosi ks. Paweł Macierzyński – wikariusz z Helenki.

Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia. Niech on przypomina, zwłaszcza wrogom Kościoła, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie krzyża: „W krzyżu miłości nauka”. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.