Jasełka

Wśród licznych tradycji związanych ze świętowaniem Bożego Narodzenia jest także to, że czas ten obfituje w śpiewy kolęd i inscenizacje Bożonarodzeniowe zwane Jasełkami. Jak co roku historią Betlejem podzieliły się z nami nasze przedszkolaki i dzieci z Domu Dziecka.
Dzieci uczęszczające do naszych obu Przedszkoli (w Stolarzowicach i na Osiedlu) dwukrotnie występowały w naszym kościele z inscenizacją Jasełek. Pierwszy raz przedszkolaki zaprezentowały się w swoje patronalne święto - Święto Świętych Młodzianków (28 grudnia), gromadząc się wraz z rodzicami i wychowawcami na Mszy Świętej i błogosławieństwie najmłodszych. Drugie przedstawienie odbyło się w niedzielę 14 stycznia w ramach Nabożeństwa popołudniowego. Z kolei w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przed Mszą wieczorną zaprezentowały się muzycznie dzieci z Domu Dziecka.

Każdorazowe Jasełka czy bożonarodzeniowe prezentacje muzyczne są nie tylko okazją do zaprezentowania się naszych najmłodszych parafian, ubogacenia naszej codzienności, ale są też dla nas wszystkich żywą katechezą o wydarzeniach z przed 2000 lat, wydarzeniach, które zapoczątkowały nasze zbawienie. Niech trud włożony w przygotowania owocuje życiem wiary zarówno dzieci jaki i dorosłych. Bóg zapłać.