Nasze wspólne kolędowanie

Kolędowanie to nie tylko popis wokalny, doznania estetyczne czy moment bozonarodzeniowej tkliwości i wzruszenia. Kolędowanie to także czas refleksji nad wielką tajemnicą Miłości Boga do człowieka, Miłości, dzięki której Przedwieczne Słowo Boga stało się Ciałem.

"Wśród nocnej ciszy...", tą kolędą rozpoczynał się każdy koncert kolęd, który był udziałem naszego parafialnego chóru w czasie corocznego bożonarodzeniowego tournee.

Pierwszy koncert odbył się w kościele św. Gerarda w Starych Gliwicach. W kolejną niedzielę nasz chór śpiewał w Strzelcach Opolskich w kościele św. Wawrzyńca. W ostatnią niedzielę stycznia śpiew naszych parafian tradycyjnie rozbrzmiewał w bazylice na Górze św. Anny. Tym śpiewem i zaangażoweaniem chór uczcił pamięć zmarłego założyciela połączonych chórów: ze Starych Gliwic, Stolarzowic i Góry św. Anny - ojca Teofila Wyleżoła. Po tym koncercie chórzyści nad grobem O. Teofila zapalili znicze i odmówili modlitwę.

W naszej parafii ten tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru i scholi parafialnej odbył się w niedzielę 21 stycznia. Tydzień później z programem bożonarodzeniowym zaprezentował się także zespół Bel Canto z pobliskich Bobrownik Sląskich.

Minął okres Bożego Narodzenia i z utęsknieniem czekamy na kolejne wspólne kolędowanie.